Roditelji čija djeca nisu primljena u vrtić su u nevolji: "Zemeš ga na posel i dela"
Velik broj djece koje su roditelji prijavili za upis u jaslice i dječje vrtiće u Zagrebu nisu dobili mjesto. Objavljeni su rezultati upisa u vrtiće u pedagoškoj godini 2023./24, te je više od 3000 djece koja imaju uvjete, ostalo bez mjesta u vrtiću.
Portal Zagreb.info svoje je čitatelje zato upitao kako se snaći u toj situaciji, ako za dijete ne dobijete mjesto u vrtiću.
“Da, moja kći nije uspjela upisati djecu. Njih su dvoje, u dva vrtića je dala molbu, ni jedan nije dobila. Pitamo se što sad, ja sam bolesna baka. Naravno da bih voljela pričuvati, da sam zdrava. I mene boli”, razočarana je baka malih blizanaca.
“Ja koja radim taj posao, sad već preko 40 godina… Nisam prije 27 godina isto tako dobila vrtić za svoju djecu u mjestu stanovanja, nego sam skupo plaćala ženu i snalazila se svakako. Ništa čudno i u današnje vrijeme”, smatra čitateljica portala Zagreb.info.
“Jako teško. Tko nema baka servis, gotovo da nema rješenja ako nema dovoljno velika primanja za privatni vrtić. Još ako je i podstanar… nemoguća misija”, rekla je jedna Zagrepčanka.
“Treba majkama produljiti plaćeni roditeljski dopust sve dok dijete ne dobije mjesto u jaslicama/vrtiću. Jer, ovako su prisiljene ići na ‘mirovanje radnog odnosa’, a to im nije plaćeno”, ističe jedna žena u komentaru.
“Kod Tomeka doma lijepo doći na vrata i reći: ‘Striček Tomo, budeš nas čuvao?'”, u šali predlaže žena iz Zagreba. Duhovit je i njen sugrađanin. “Zemeš ga na posel i dela, ide mu staž. Kaj bi drugo”, pita se on.
“Ajde, samo znamo kukati! Uvijek se nađe rješenje. Kad mi je dijete bilo malo, radila sam kod privatnika, dvije smjene i hrpa terena. Bez baka servisa. Plaćala sam čuvalicu jer nisam imala izbora. Jel bilo lako? Nije. Jesmo li preživjeli? Jesmo. I drugi će kad usmjere energiju u rješavanje problema, a ne kukanje”, zaključuje čitateljica portala Zagreb.info.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
