Raspisuje se prvi natječaj za hrvatske prevoditelje u institucijama EU
Prvi će natječaj za lingivste biti otvoren od 21.lipnja do 24.srpnja, a kandidati će morati imati fakultetsku diplomu, vrlo dobro poznavati engleski, njemački ili francuski te još jedan službeni jezik. Testiranje će se odvijati u dvije faze – prva u Zagrebu, a druga – za kandidate koji postignu najbolje rezultate – u Bruxellesu.
Opća uprava za prevođenje Europske komisije (http://ec.europa.eu/dgs/translation/index_en.htm ) će putem Europskog ureda za odabir osoblja (EPSO, http://europa.eu/epso/index_en.htm ) idućeg mjeseca raspisati prvi natječaj za prevoditelje iz Hrvatske.
Stoga je u tijeku tzv. „Tjedan Hrvatske“ na njihovoj Facebook stranici http://www.facebook.com/EU.Careers.EPSO, a predstavnici spomenute Uprave ovog tjedna borave u Hrvatskoj u cilju promoviranja nadolazećeg natječaja.
Natječaji i program predstavljeni su ovog tjedna i u Delegaciji EU u Republici Hrvatskoj, a najavljeno je i skorašnje otvaranje Ureda za pisani prijevod EU koji će do konca godine biti uspostavljen u Zagrebu.
Prvi će natječaj za lingivste biti otvoren od 21.lipnja do 24.srpnja, a kandidati će morati imati fakultetsku diplomu, vrlo dobro poznavati engleski, njemački ili francuski te još jedan službeni jezik. Testiranje će se odvijati u dvije faze – prva u Zagrebu, a druga – za kandidate koji postignu najbolje rezultate – u Bruxellesu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
[VIDEO] Teška prometna nesreća: Troje ljudi ozlijeđeno, stigao helikopter!
Tuga u zagorskom nogometu. Preminuo je jedan od najboljih zagorskih nogometaša u povijesti.
Preminuo popularni hrvatski glazbenik (62). Oprostio se i Thompson: 'Napustio nas je veliki čovjek'
Idućeg vikenda pomičemo sat, ali oprez - ove godine na jednu stvar morate obratiti pažnju
Zvijezde NE spremaju prvoaprilsku šalu: 1 znak 1. travnja čeka sudbinski preokret
Nebeski blagoslov na Uskrs: Ova 3 znaka dobivaju sve odjednom – sudbina im vraća dug u ljubavi, sreći i novcu
Stručnjakinja tvrdi: Ove će namirnice prve poskupjeti zbog goriva
Dvije pobjede Bedekovčine
Toplice odigrale zaostalu utakmicu, Bedex redovno kolo
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
