Rajnski rizling Stjepana Mikovića šampion ocjenjivanja vina Udruge Pajdaš
Jako smo zadovoljni kvalitetom ovogodišnjih vina, kaže predsjednik udruge Žerjavić
Vinar Stjepan Miković iz Gornje Batine šampion je ovogodišnjega ocjenjivanja vina članova zlatarske Udruge vinara i vinogradara „Pajdaš“. Za svoj rajnski rizling, deklariran kao vrhunsko vino - suho, berba 2021., dobio je najvišu ocjenu 18,3. Ocjenjivanje je organizirano u ponedjeljak, 16. svibnja, a članovi ocjenjivačke komisije bili su Aleksandar Brodski, dipl. ing. agr. sa Agronomskog fakulteta, Valentino Herceg, enolog u „Badelu“ iz Poznanovca, a predsjedala je dipl. ing. agr. Jasminka Šaško. Ocijenili su 61 uzorak vina i dodijelili 11 zlata, 43 srebra, 6 bronci, a jedan je uzorak bio odbačen.
- Ocjenjivanje vina provodi se jednom godišnje. Na prošlogodišnjem ocjenjivanju u lipnju osvojili smo 8 zlata. Jako smo zadovoljni kvalitetom ovogodišnjih vina. Zlatom su ocijenjena vina naših članova Stjepana Mikovića, čije je vino graševina također ocijenjeno zlatom, Ivana Bačuna, Josipa Bočkaja, Zlatka Hercega, Vladka Hubzina, Jože Jeriča, Zdenka Posarića, Alojzija Škrlca, Marijana Macenića i Juraja Žerjavića – kaže zadovoljni predsjednik Udruge Dubravko Žerjavić. Gledano pojedinačno najviše je ocijenjeno uzoraka vina Jurja Žerjavića. Osim što je osvojio zlato pjenušavim vinom „Dora“, osvojio je i pet srebra za vino manzoni, mješavine „Zagorski bregi“ i „Barbara“ (miješano crno), za zeleni silvanac i graševinu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jeste li je vidjeli? Nestala je Lara, policija moli pomoć
Nesreća u Zagorju: Autom se zabio u betonske stupove. Dvije osobe teško ozlijeđene
Otac godinama iskorištavao 13-godišnjeg sina za rad. Tjerao ga da vozi traktor
Tužna vijest: Preminuo poznati glumac u 46. godini
Kuharice ovo taje: nema dobre sarme bez ovog jednostavnog trika
Uvjerljivo je najgori horoskopski znak: Ima vrlo težak karakter i zlu narav
U srijedu finalni dan mini nogometne lige „Terme Jezerčica – Gupčev kraj“
Košarkaški Zaboka treći nakon prvog dijela, nastavak otvaraju u gostima kod Zadra
Prava zima dolazi: Pripremite se na debele minuse i snijeg. Evo gdje bi ga moglo biti pola metra
Potpisani ugovori o stipendiranju učenika i studenata u Hrašćini
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
