Radovi u Zlataru tijekom ljeta
Martinečka ulica obnovit će se od centra Zlatara do raskrižja s Ulicom Matije Gupca, a s lijeve strane ceste bit će uređen i nogostup
Na javnoj nabavi za modernizaciju Riječke i Ulice braće Radića u Zlataru kao najpovoljnija ponuda izabrana je ona poduzeća Colas Hrvatska d.d., s kojom je nedavno potpisan ugovor i ovih se dana očekuje početak radova. Kako kaže gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan – Pentek, investicija je vrijedna 1,3 milijuna kuna, od čega je milijun i 41 tisuća kuna dobivena od Ministarstva unutarnjih poslova preko natječaja 'Sigurnost u prometu', a ostatak treba osigurati Grad Zlatar. Obnovit će se dionica u ukupnoj dužini od 703 metra, od centra Zlatara do Srednje škole, a radovi bi trebali biti završeni do 31. listopada.
Pametna klupa
Paraleleno s ovim radovima, trebala bi započeti i obnova Martinečke ulice, a ove će radovi obaviti Županijske ceste Zagrebačke županije. Cesta će se obnoviti od centra Zlatara do raskrižja s Ulicom Matije Gupca, a s lijeve će strane biti uređen i nogostup. U Zlataru će ovo ljeto biti postavljena i pametna klupa, između kioska i Privredne banke, a u sklopu zajedničkog projekta KZŽ i partnerskih općina i gradova 'Uređenje biciklističkih odmorišta na prekograničnoj RIDE & BIKE cikloturističkoj ruti'.
Obnova zapuštenog puta
Što se komunalnih i prometnih radova u Zlataru tiče, gradonačelnica je istaknula da se radi na rješavanju problema u Belečkom Završju, gdje zbog jednog klizišta vikendaši već nekoliko godina nemaju pristup automobilima do svojih parcela. – Zlatar je krenuo u postupak izmjere alternativnog puta, odnosno već postojećeg puta koji je zapušten i trenutno nije pogodan za korištenje. Čekamo geodetsku izmjeru, a nakon toga, uz suglasnost vlasnika parcela, Grad bi krenuo u čišćenje i obnavljanje tog puta - ističe gradonačelnica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: ‘Bojimo se za svoju djecu, kćer su napali već 4 puta, a nitko ništa ne poduzima'
Pripremite se na gužve: Kreću radovi na rotoru kod Zaboka, dvije ceste bit će zatvorene za sav promet
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
Suprug (23) popularne hrvatske glumice (49) napravio senzaciju o kojoj priča cijela Hrvatska
UHVAĆEN DILER: U kući kod Jakovlja skrivao stotine tableta ecstasyja, kokain i oružje
Gabrijel Šivalec briljirao na utakmici protiv UAE
Policija otkrila mrežu razmjene materijala seksualnog zlostavljanja djece! Osumnjičen muškarac
Tinejdžeri ukrali autobus, pa udarili kamion i pokosili znakove: 'Mislili smo da će poginuti'
Zagorec (54) 'nasjeo' na romantičnu prijevaru. Ostao bez više tisuća eura
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
