Radoboj: U subotu peta jubilarna manifestacija Babičini kolači
Ove subote, u Sportskoj dvorani u Radoboju, bit će održana peta jubilarna manifestacija Babičini kolači, jedinstvena u H
Ove subote, u Sportskoj dvorani u Radoboju, bit će održana peta jubilarna manifestacija Babičini kolači, jedinstvena u Hrvatskoj jer potiče građane županije da svoja znanja, umijeća i baštinu prezentiraju na jednom mjestu. Na manifestaciji će svi posjetitelji moći kušati slasne delicije iz svih dijelova Krapinsko-zagorske županije.
Autorica najuspješnije biti će nagrađena lentom i novčanom nagradom te osigurati da se Babičini kolači slijedeće godine održe u mjestu iz kojeg ona dolazi. Specifičnost ove manifestacije jest u tome da se isključivo mogu natjecati zagorske bake, koje od milja nazivamo babicama.
U ovogodišnjem žiriju, u dosad najjačem sastavu, biti će Božica Brkan, vrsna novinarka s područja kulinarstva, Branko Čukelj, dopredsjednik Hrvatskog kuharskog saveza i šef kuhinje hotela Westin, Marko Živaljić, glavni kuhar restorana Stare škole u Mirkovcu i Branko Greblički, predsjednik Ceha ugostitelja pri Obrtničkoj komori Krapinsko-zagorske županije.
Kriteriji kod ocjenjivanja odnose se na originalnost, autohtonost (20 bodova), izgled kolača (10 bodova), okus kolača (10 bodova), prezentaciju kolača (5 bodova) i izgled stola, opći dojam (5 bodova).
Krapinsko-zagorska županija izdati će brošuru s receptima s ovogodišnjeg natjecanja, a kako je riječ o jubilarnoj, petoj dosad, manifestaciji u pripremi je i kuharica recepata svih proteklih Babičinih kolača.
Program ovogodišnje priredbe počinje u subotu u 15 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
