PUNE RUKE POSLA ZA POLICIJU: Zabilježeno nekoliko teških krađa i pokušaj prijevare
Policijska uprava krapinsko – zagorska u protekla 24 sata evidentirana je 3 kaznena djela teških krađa, jedno kazneno djelo krađe, jedno kazneno djelo računalne prijevare, jedno kazneno djelo oštećenja tuđe stvari i jedno kazneno djelo prijevare.
U vremenu od 24.studenog do 27. studenog u mjestu Gredenci na gradilištu ceste, nepoznati počinitelj je otuđio određenu količinu željezne armature i nasilno otvorio spremnike za gorivo na radnim strojevima te otuđio pogonsko gorivo. Vlasniku je počinjena materijalna šteta od nekoliko tisuća kuna.
Četrdesetogodišnja hrvatska državljanka u utorak, 27. studenoga prijavila je da joj je nepoznati počinitelj iz njezine kuće u Zlatar Bistrici otuđio veću količinu zlatnog nakita. Vlasnici je počinjena materijalna šteta od više tisuća kuna. Isti je dan, u mjestu Gregurovec, nepoznati počinitelj nasilno ušao u obiteljsku kuće u vlasništvu 78- godišnjeg hrvatskog državljanina iz koje je otuđio određenu količinu zlatnog nakita. Vlasniku je počinjena materijalna šteta od više tisuća kuna.
U subotu, 24. studenoga u gradu Pregradi iz obiteljske kuće u vlasništvu 42-godišnjeg hrvatskog državljanina nepoznati počinitelj je otuđio novac i kreditne kartice sa kojima je izvršio transakcije. Vlasniku je počinjena materijalna šteta od nekoliko tisuća kuna. U Domu za starije osobe Lobor-grad, korisnik doma 41-godišnji hrvatski državljanin aktivirao je i ispustio sadržaj protupožarnog aparata, oštetio i razbacao više slika. Ustanovi je počinjena materijalna šteta od oko tisuću kuna.
Zagorska policija izvijestila je i jednoj prijevari. Jučer, 27. studenog 76- godišnja hrvatska državljanka prijavila je da je nepoznata osoba putem telefona stupina s njom u kontakt i zatražila da sa svog bankovnog računa podigne novac u svrhu provjere. Posumnjala je da se radi o prijevari te novac u banci nije podigla, već obavijestila mjerodavne službe. Zaprimljena je kaznena prijava te slijedi daljnje kriminalističko istraživanje, izvijestili su iz Policijske uprave krapinsko – zagorske.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
