Protiv vlasnice staračkog doma u Andraševcu podnesena je kaznena prijava
Potvrdila je to danas u Saboru ministrica Vesna Bedeković
Ministrica za socijalnu politiku Vesna Bedeković danas je u Saboru potvrdila kako je u ponedjeljak podnesena kaznena prijava protiv Gabrijele Čičković, vlasnice staračkog doma Zelena oaza u Andraševcu , gdje je u subotu poginulo šest osoba. Također je kazala kako je proveden inspekcijski nadzor, piše Telegram.
“Doneseno je rješenje o zatvaranju doma i podnesena je kaznena prijava protiv vlasnice doma nadležnom Državnom odvjetništvu. Zatraženo je detaljno izvješće od svih županija o domovima. Kad dobijemo podatke, imat ćemo širu analizu temeljem koje ćemo dalje postupati”, kazala je Bedeković na aktualnom prijepodnevu odgovarajući na pitanje zagorskog saborskog zastupnika Žarka Tušeka.
Dodala je i kako su štićenici doma u Andraševcu ondje bili smješteni na temelju privatnih ugovora, a da je dio njih nakon požara smješten u odgovarajuće domove dok se dio vratio obiteljima. Premijer je, pak, kazao kako se analizira stanje u privatnim domovima kako bi se potom poboljšao zakonodavni okvir te se osigurala veća kontrola.
“Kroz novi zakon o socijalnoj skrbi i kroz učinkovitiji inspekcijski nadzor moramo vidjeti ima li još ovakvih slučaja kao što je Andraševec. Odgovara li broj odobrenih smještajnih kapaciteta stvarnom stanju, jesu li objekti izgrađeni, uređeni i prilagođeni prema pravilima. Kada to utvrdimo, a takvih domova u Hrvatskoj ima preko 700, tada ćemo nakon snimke stanja moći poboljšati i zakonski okvir i operativnu kontrolu domova”, kazao je premijer, prenosi Telegram.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pekari u tijesto za krafne uvijek dodaju žlicu ovoga: Zato su mekane, šupljikave i nisu previše masne
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
DORH pokrenuo istragu: Iz vrtića nestalo gotovo 140.000 eura
Sudbina im konačno vraća osmijeh: 4 znaka kojima kolovoz donosi kraj muke i početak boljeg života
Stiže velika promjena za novčanice eura
Novo u Zagorju: Juhice i variva 'za van' postale su hit, vlasnica otkriva detalje
Zagorski Zagići ponosno predstavljali školu na državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih
Roditeljima najmlađih Loboraca uručene potpore kao znak dobrodošlice
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
