Promocija nove knjige naše kolumnistice Nevenke Gregurić
Nevenka Gregurić
U petak 28. studenog od 19 sati u Osnovnoj školi Bedekovčina održat će se promocija knjige Biti vuč
Nevenka Gregurić
U petak 28. studenog od 19 sati u Osnovnoj školi Bedekovčina održat će se promocija knjige Biti vučiteljica , naše kolumnistice Nevenke Gregurić. To je već peta knjiga iz pera autorice koja je prepoznatljiva po svom pisanju na kajkavskom kojem ostaje vjerna.
- Na pisanje ove knjige potaknuli su me problemi i radosti u poslu, a ove se godine navršava 30 godina mog rada u školi i 70 godina školstva u Špičkovini. Sama knjiga namijenjena je djeci, roditeljima i mojim kolegama – veli Nevenka Gregurić.
Knjiga je autobiografskog karaktera jer je autorica na vlastitom primjeru željela prikazati djeci da ako nešto žele, da to kasnije i mogu ostvariti bez obzira na prepreke koje se pojavljuju. O tome govori prvi dio knjige. Drugi dio posvećen je roditeljima i govori o odnosu roditelja i škole. Treći dio posvećen je kolegama učiteljima, posebice mladima kad tek dođu raditi jer, poručuje autorica, treba dobro razmisliti u trenucima kada djecu hvalimo ili kudimo. Četvrti dio knjige zapisi su humorističnih dogodovština iz škole.
- Moram se zahvaliti mojoj vjernoj pratiteljici, lektorici i urednici knjige Branki Vrbanec. U knjizi se nalaze i neke osobne fotografije, kao i ilustracije Ivana Jurine, a naslovnicu je napravila moja unuka Mia Karabegović – rekla je autorica.
Knjiga je izašla u vlastitoj nakladi, a tiskala ju je izdavačka kuća Profil. Promociju knjige Biti vučiteljica upotpunit će i gosti, naši poznati glazbenici, sastav Fakini i Rajko Suhodolčan, pjesnik Vladimir Šuk, a kroz promociju će nas voditi Krešimir Končevski.
Nevenka Gregurić, rođena je u obitelji Mak u selu Kotarice, a danas živi u Dubravi Zabočkoj. Radi kao učiteljica tehničke kulture i fizike u Osnovnoj školi Bedekovčina. Piše od rane mladosti, a do sada je izdala zbirku pjesama Suza v oku radost v srcu te priče Trunek spomenka , Drago življenje i Babičine priče .
Domaća namirnica koja čisti pluća poput metle i jača imunitet – svi su je zaboravili, a pravo je blago!
Žene rođene u ovim znakovima donijet će sreću i bogatstvo svojim muževima u 2026. godini.
Važna obavijest građanima: Odmah prestanite upotrebljavati ovaj uređaj i vratite ga u trgovinu
Gotovina u Europi odlazi u zaborav: Evo kakva je situacija u Hrvatskoj
Stižu debeli minusi, jedna regija pod narančastim upozorenjem, DHMZ: 'Budite spremni na poremećaje'
Novčanik će im biti tijesan: Ova tri znaka u 2026. ulaze s toliko novca da neće znati gdje ga trošiti
Guverner Vujčić otkrio tko je kriv za veliku inflaciju u Hrvatskoj
Pronađen 11-godišnji Marko za kojim su svi tragali! Evo prvih detalja
U tijeku velika potraga - Nestao je Marko (11)! HGSS: 'Pretražujemo sve'
Popravljena pozornica na Oro trgu! Šimunić: 'Umjesto uperivanja prstom, pokazali smo božićni duh!'
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
