[PROGNOZA] Donosimo kakvo će vrijeme biti kroz narednih 6 dana
U prošlih tjedan dana nije bilo prehladno, dapače prema kraju tjedna temperatura je postupno rasla pa smo opet hvatali brojke preko 20 stupnjeva. Povoljno vrijeme ostaje i u sljedećih tjedan dana – bit će suhihi lijepih dana, a malo kiše je moguće potkraj srijede i možda krajem nedjelje te početkom sljedećeg tjedna. Većina dana nam donosi suho i ugodno vrijeme. Temperatura zrakaće i dalje biti iznad prosjeka pa možemo ovo razdoblje nazvati babljim ljetom. Jedino će u nekim danima krajem tjedna možda biti više magle i niske naoblake. Opširnije o prognozi za sljedećih sedam dana u nastavku.
U srijedu će se izmjenjivati oblaci uz kraća sunčana razdoblja. Jutro će biti ugodno uz temperaturu oko 11°C, a tijekom dana će ugrijati malo iznad 20 Celzijevih stupnjeva. Uz više oblaka moglo bi ponegdje pasti malo kišice, ali radi se o maloj količini i kratkotrajnoj pojavi.
Projekcije pokazuju da bi i u drugoj polovici tjedna trebalo ostati relativno toplo i uglavnom suho vrijeme.
U četvrtak izmjena oblaka i sunca, a jutarnja magla i niska naoblaka se mjestimice mogu i dulje zadržati. Vjetar većinom slab, a temperatura zraka bez veće promjene, jedino će jutarnja biti malo niža.
Petak i subota nam donose mirno i stabilno vrijeme. To u ovim jesenskim mjesecima znači mogućnost dugotrajne magle i niskih oblaka koji se u nekim nizinskim krajevima mogu zadržati veći dio dana. Ovisno o tome temperatura će se kretati između 15 i 22°C, uz sunce toplije, a u slučaju zadržavanja magle bit će svježije. S obzirom da većina prognostičkih izračuna daje ponovno jačanje jugozapadnog vjetra lako je moguće da magla izostane i opet bude toplo s dosta sunca. Ima nekih naznaka da bi možda u subotu navečer ponegdje mogao pasti kraći pljusak, ali ako bude bit e kratko i lokalno.
Nedjelja bi nam mogla donijeti porast naoblake pa krajem dana možda padne i malo kiše. Ostat će sasvim ugodno s obzirom na doba godine. Puhat će umjeren jugozapadni vjetar pa će temperatura i dalje biti oko 20 stupnjeva. U ponedjeljak se vjerojatnost za kišu povećava, a temperatura zraka će biti nešto niža.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
GLASAJTE ZA ZABOK! Projekt „Izvan fokusa“ želi progovoriti o ADHD-u i mentalnom zdravlju mladih
Oroslavska 'Ljetna pozornica' uspješno završila, a zaposlenicima stiže lijep bonus: 'Ispravno je taj trud prepoznati i nagraditi'
Čak šest darivatelja ima 100+ darivanja: Zabočka akcija prikupila 92 doze krvi
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Muškarcu (86) stablo prikliještilo dio tijela, prevezen je u OB Zabok
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
