Proglašena elementarna nepogoda za Stubičke Toplice
Zbog velike materijalne štete na poljoprivrednim kulturama i komunalnoj infrastrukturi prouzročenih tučom, županica Vlas
Zbog velike materijalne štete na poljoprivrednim kulturama i komunalnoj infrastrukturi prouzročenih tučom, županica Vlasta Hubicki proglasila je elementarnu nepogodu za cijelo područje općine Stubičke Toplice.
Naime, na cijelom području Općine Stubičke Toplice 8. srpnja 2005. godine kao posljedica elementarne nepogode tuče i olujnog vremena nastale su velike štete na svim poljoprivrednim kulturama – vinogradima, voćnjacima, oranicama i povrtnjacima. Elementarna nepogoda obuhvatila je cijelo područje Općine Stubičke Toplice sa naseljima Stubičke Toplice, Strmec Stubički i Pila.
Na teren je izašlo općinsko Povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda, na čelu s predsjednicom Anicom Benger i utvrdilo da su kukuruz, vinogradi i povrtnjaci pretrpjeli 90 postotno oštećenje, povrtnjaci 80 postotno, a oštećeno je i 50% žitarica.
Osim oštećenja na poljoprivrednim kulturama, nastala su i oštećenja na prometnicama – nerazvrstanim cestama i dijelom na građevinskim objektima, a ukupna šteta procijenjena je na 4 milijuna i 450 tisuća kuna, od čega 4,1 milijun otpada na poljoprivredne kulture. Izvješće Povjerenstva Općina je uputila Županiji, nakon čega je županica proglasila elementarnu nepogodu.
Kako doznajemo iz Ureda županice, Općina je sada dužna u roku 60 dana napraviti detaljno izvješće o šteti i dostaviti ga Županiji i županijsko Povjerenstvo dostavit će ga nadležnom ministarstvu.
Hoće li i koliko odštete dobiti poljoprivrednici pogođeni elementarnom nepogodom, odlučit će na koncu Hrvatski sabor.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Povlači se prehrambeni proizvod, trgovački lanac kupcima vraća novac
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
Od 1. srpnja uvode se nova pravila za vozače u Hrvatskoj
Tuga u Zagorju ne jenjava: Lucija i njena mama poginule su prije točno godinu dana
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Mladić (20) proživio pakao. Maloljetnica ga lažno optužila za silovanje - država mu duguje odštetu
Stiže im ono što su godinama čekali: Ova 3 znaka u lipnju će plivati u novcu i sreći
Teška nesreća: Poginuo vozač, cesta zatvorena za sav promet
Drama na hrvatskim terenima: Usred turnira na travnjak sletio helikopter - doznaju se detalji
Punom brzinom se autom zabio u pekarnicu i srušio dio zida: 'Bio je pijan, nije mogao ni pričati'
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
