Pripremite se za fenomenalnu zabavu: Na 'Svibanj u Zaboku' dolaze najbolja glazbena imena!
I ove godine 'Svibanj u Zaboku' donosi zabavu za sve generacije te nastupe brojnih glazbenih imena. Već prvog svibnja Zabočane i njihove goste očekuje prava zagorska veselica uz bend Zvuci Zagorja, a sljedeći dan 2. svibnja na zabočku pozornicu stat će diva hrvatske glazbene scene Nina Badrić.
Koncerti
Subota 3. svibnja donosi spektakularan koncert jednog od najpoznatijih bendova na ovim prostorima – Plavog orkestra. U sklopu svoje regionalne turneje, na karti njihovih nastupa našao se i Zabok. Tradicionalni dječji dan na rasporedu je 4. svibnja uz mađioničare, oslikavanje lica, nastupe mažoretkinja te druge zabavne sadržaje za mališane uz svirku Rusty Groovea.
Za 10. svibnja najavljeni koncert Opće opasnosti se, nažalost, odgodio zbog iznenadne smrti člana benda, no umjesto njih nastupit će Boris Novković sa svojim bendom. Prije tog koncerta na trgu će se održati nastup kulturno- umjetničkog društva s Korčule koje će ugostiti Ansambl Zabok i Grad Zabok, a prikazat će tradicionalni ples moreška.
Kulturna i sportska događanja
Nedjelja 11. svibnja donosi još jedan u nizu koncerata na Vodospremi gdje će nastupiti Zorica Kondža. Bit će to još jedan u nizu fenomenalnih koncerata na 'krovu grada', a karte će kroz desetak dana biti u prodaju u sustavu Core eventi. Osim nabrojenih događanja koja su u direktnoj organizaciji Grada Zaboka, čitav će svibanj obilovati zanimljivim kulturnim i sportskim događanjima koje organiziraju udruge i ustanove. Bit će tu već nadaleko poznati Zagorje Trekk 24. svibnja, Ku – ku – ri – ku obiteljski sportski dan 31. svibnja, Beer&Walk 17. svibnja, predstave u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta, promocije knjiga u gradskoj knjižnici te brojna druga događanja. Vidimo se u svibnju u Zaboku – poručili su iz Grada Zaboka. - I ove smo se godine potrudili pripremiti bogat program u kojem će svatko pronaći nešto za sebe. Od zagorske glazbe, preko svima dobro poznatih hitova pa do sadržaja za najmlađe, sve to je dio našeg programa. Naravno, bit će tu i bogata gastro ponuda naših ugostitelja. Zahvaljujemo svima koji su uključeni i pomažu – rekli su iz Grada zaboka. Sva događanja podupire i Turistička zajednica Srce Zagorja kao i Hrvatska turistička zajednica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Rano jutros planula kuća u Zagorju: 'Majka je spasila djeci život'
Za 119 mališana u Zagorju odgađa se upis u 1. razred, a glavni razlog je zabrinjavajuć
Stršljeni i ose uskoro će postati aktivniji: evo čega se najviše plaše i kako ih se riješiti
Slavko (42) poginuo na motoru, iza njega ostalo dvoje djece
FOTO: Srušilo se stablo i dio zagorskog grada ostavilo bez struje
[FOTOGALERIJA] U Svetom Križu Začretju svečano otvoren ‘Prvi glas Zagorja’
Brutalan napad: Dvadesetogodišnjaka premlatila trojica muškaraca
U tijeku je potraga: Nestala je Sanja (48)
Zabočka delegacija na tradicionalnoj Pekmezijadi u Dugoj Međi
U nesreći na A3 jutros poginuo mladi nogometaš (20): ‘Slomilo nam je srca’
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
