PRIOPĆENJE TIGROVA vezano uz napad na starca u Puli
Divljački napad na starca u Puli, kojeg su pretukla trojica mladića, među kojima je jedan pripadnik Hrvatske vojske, oštro su osudili i pripadnici Tigrova.
-Ne mogu se složiti s konstatacijom kako je Robert Bitunjac, pripadnik bojne "Tigrovi" svojim nedostojnim činom osramotio samo "Tigrove", već smatram da je osramotio cjelokupne Oružane snage RH. Traženjem degradacije zapovijednika, kojeg i osobno poznajem, nije korektno i smatram da je to apsolutno neprimjereno. Ako se traži krivac, osim bolesnog uma Bitunjca, prvenstveno ga treba potražiti u svim službama Ministarstva i Glavnog Stožera koje su dužne od provjera po svim segmentima do psihološkog stanja provjeriti sve nove pripadnike OS kod prijema u službu. Kako je ovaj vojnik u postrojbi kratko vrijeme, zapovijednik i njegov tim nisu vjerojatno niti stigli prosuditi njegove psihološke potencijale, a još manje njegove mane. Druge, prethodne službe su imale kudikamo veće mogućnosti i potrebito vrijeme za stručnu prosudbu prije prijema u djelatnu službu. Smatram da se treba ispred svih nas "Tigrova" zatražiti, žurno provođenje stegovnog postupka od strane MORH, a podržati rad Policije na utvrđivanju činjenica ovog zlodjela, posebno neprimjerenog i podmuklog, bahatog i nemilosrdnog, posebno prema starijoj osobi. Uzto trebalo bi tražiti od državnih institucija ubrzavanje postupka kako bi i primjerena kazna bila pravodobna i poučna. Ovo sve je potrebito posebno s toga što su pripadnici "Tigrova" za vrijeme Domovinskog rata, u poraću, ali i u misijama van naše Domovine, pronosili čast i slavu najboljih Hrvatskih sinova, posebno u složenim i opasnim situacijama, kao i održavali ponos i ugled na svim poljima u kojima su sudjelovali. Za Hrvatsku kao Tigar, danas, sutra i zauvijek! – rekao je Eduard Butjer član predsjedništva URV 1. gbr. „Tigrovi“.
Napada je komentirao i veteran Tigrova iz naše županije, Zoran Žukina. – Apsolutno se slažem sa stavom mojeg ratnog zapovjednika Butjera, ali bih ovim putem i da podršku onima kojima je ovo najteže palo, dočasniku bojne Tigrova Ivanu Plašču, koji je pripadnik Tigrova još i vremena Domovinskog rata, i bojniku Krešimir Kršinić, koje visoko moralna osoba i budućnost hrvatske vojske. U sramotnom događaju oni nemaju nikakve odgovornosti, i znam da će poduzeti sve što im je mogućnosti da "kreten" bude najoštrije kažnjen – istaknuo je Žukina.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Grad Zabok i općine Sveti križ Začretje i Hum na Sutli kreću u modernizaciju i digitalnu transformaciju lokalne javne uprave
PROMETNA NESREĆA: Sudarila se 2 auta - ima ozlijeđenih
TUŽNA VIJEST: Preminuo autor pjesama koje su ostavile neizbrisiv trag u hrvatskoj glazbi
U 3.45 sjedio je na klupi, kraj njega je bila Glovo torba. Policajac: 'Upalio sam svjetiljku i vidjeli smo da ima...'
Vlasnici zemljišta moraju dati suglasnost - kreću radovi na vodotocima u Velikom Trgovišću i okolici
Pripazite kome vjerujete: Najveći manipulatori rađaju se u 3 znaka horoskopa
Porazi zagorskih ekipa
Sjajni Frozy Zabok „skinuo skalp“ lideru usred Zadra
Pijani redovnik u samostanu svećenicima prijetio smrću: 'Polomit ću ti kosti'
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
