Preminuo poznati liječnik: ‘Njegov trag je neizbrisiv'
Imao je bogatu profesionalnu karijeru
Tužne vijesti stižu iz Zagreba. Specijalist otorinolaringologije i kirurg glave i vrata, primarijus mr. sc. Renato Janušić, preminuo je ovog četvrtka. U svojoj bogatoj profesionalnoj karijeri je bio zaposlen u Klinici za tumore od 1992. godine, a status primarijusa dobio je 2008. godine od Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske, piše Zagreb.info.
Vijest o smrti objavila je Poliklinika Sinteza. “S neizmjernom tugom javljamo da nas je napustio naš dragi kolega, primarijus Renato Janušić, specijalist otorinolaringologije i kirurg glave i vrata. Obitelji Janušić izražavamo najdublju i najiskreniju sućut, a ujedno i beskrajnu zahvalnost za sve što je primarijus tijekom godina učinio, nesebično posvećujući svoj rad i znanje liječenju štitnjača.
Zauvijek ćemo pamtiti njegov osmijeh, toplu riječ i znanje koje je nesebično prenosio na sve nas. Njegov trag je neizbrisiv i ostat će zauvijek u našim srcima”, napisali su na Facebooku. Dr. Janušić diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, specijalizirao otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata u Klinici za tumore i Klinici za ORL – Vinogradska. Magistrirao je na temu poštedne kirurgije glasnica.
Njegove ‘brojke’ su nestvarne. Ovaj marljivi liječnik je tijekom karijere sudjelovao u više od 10.000 kirurških zahvata, uključujući nekoliko tisuća operacija štitnjače, a tu su i operacije kožnih tumora. Od ostalih crtica iz biografije ističe se cijeli niz edukacija u sklopu tumorske kirurgije.
Kontinuirano se usavršavao u području tumorske kirurgije glave i vrata, plastično-rekonstruktivne kirurgije, laserske kirurgije grla i glasnica, ultrazvučne dijagnostike štitnjače te kirurgije štitnjače na brojnim domaćim i međunarodnim klinikama, uključujući New York, San Francisco, Boston, Milano, Pisu, Madrid, Freiburg i Berlin.
Sudjelovao je i u Domovinskom ratu. Radio je kao dragovoljac u kirurškim ekipama na ratištima kraj Pakraca i Vukovara. Godine 2024. bio je na popisu najboljih doktora u Hrvatskoj. Osim profesionalnog angažmana, spomenimo i da je otac troje djece, a rođen je 23. kolovoza 1963. godine, piše Zagrebinfo.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
Pijani otac tjerao sina iz kuće i udarao ga šakama: 'Pi*ka ti materina, odseli se, kaj ti sad tu oćeš'
Nemojte ga jesti: Povlači se popularni prehrambeni proizvod – riječ je o mjeri predostrožnosti
Punom brzinom se autom zabio u pekarnicu i srušio dio zida: 'Bio je pijan, nije mogao ni pričati'
Drama na hrvatskim terenima: Usred turnira na travnjak sletio helikopter - doznaju se detalji
DNEVNI HOROSKOP: Nedjelja donosi naglasak na emocije, intuiciju i razgovore koji mogu razjasniti odnose
Stubica remijem proslavila zasluženi naslov
[FOTO] Snima se serijal posvećen tradiciji i vjeri zagorskog kraja. Evo kako je bilo u Mariji Bistrici
Veliki hakerski napad u RH: Ukradeni podaci 100 tisuća ljudi, oglasila se zloglasna grupa iz Srbije
[VIDEO] Šimunić objavio mjesečni izvještaj: 'Zašparali smo skoro 400.000 €, nete više mastili brk!'
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
