Prethodni članak
Sljedeći članak

PREDSTAVLJENA BANDIĆEVA LISTA ZA EU IZBORE: 'Mi na svojoj listi nemamo stranačke uhljebe nego neovisne stručnjake'


Večeras je u Festivalskoj dvorani u Krapini održano predstavljanje kandidata za EU izbore s liste Stranke rada i solidarnosti. Prisutni su bili gotovo svi kandidati kao i predsjednik stranke Milan Bandić. - Iz Krapine je odslana poruka koju ja šaljem već devetnaest godina iz Zagreba, a to je da se samo radom i solidarnošću te zajedništvom može graditi i Zagreb, i Hrvatska i Europa - istaknuo je Bandić. Dodao je kako je Stranka solidarnosti i rada jedina čija je nositeljica, Martina Bienenfeld nestranačka osoba, a da su svi kandidati osim jednoga, nestranačke osobe. - To su ljudi koji su se dokazali svojim trudom i radom te iza kojih stoje postignuti rezultati. Mi na svojoj listi nemamo stranačke uhljebe nego neovisne stručnjake. Jedina smo stranka koja svoje stranačke interese podređuje nacionalnim interesima - naglasio je Bandić.Nositeljica liste, dugogodišnja direktorica Turističke zajednice Grada Zagreba, Martina Bienenfeld rekla je kako će na izborima 25. svibnja građani odlučiti o tome kako će Hrvatska biti zastupljena u Europskom parlamentu, ali je i naglasila kako je osnovna ideja i Europske unije i Stranke rada i solidarnosti sama ideja rada, solidarnosti, napretka i boljeg života svakog pojedinog građanina. - Na listi se nalazi dvanaest stručnih ljudi koji su svojim radom dosad dokazali da znaju i da mogu. Na isti će se način svaki od tih dvanaest ljudi, ako budeizabran za Europski parlament, boriti za svakog pojedinog građanina Republike Hrvatske u okviru Europskog parlamenta. Hrvatska prirodno pripada Europskoj uniji, ondje smo već prisutni, no vrijeme je da se u sljedećem petogodišnjem razdoblju puno više napravi kako bi naš život bio kvalitetniji i bolji – istaknula je Bienenfeld. Na naše pitanje kako vidi daljnji razvoj Krapinsko - zagorske županije, rekla je kako Zagreb i naša županija već i sada imaju odličnu suradnju, ali i neke zajedničke projekte. Ono što je istaknula kao važno jest povećanje povlačenja sredstava iz EU fondova. - S pozicije turizma mogu reći da se ovdje već radi jako puno odličnih i projekata, a to možemo vidjeti po primjeru svjetski poznatog Muzeja krapinskih neandertalaca ili Muzeja Radboa. Ono na čemu se ovaj kraj može razvijati jest svakako turizam, ali i su kreativna i kulturna industrija – objasnila je Bienenfeld.Dobrodošlicu su svim gostima poželjeli i domaćin, predsjednik ŽO Stranke solidarnosti i rada naše županije Anđelko Toplovec. Još je jednom istaknuo koliku važnost ima zagorski ogranak za funkcioniranje stranke budući da je on izabran za potpredsjednika stranke na državnom nivou, Luka Grabušić za predsjednika Glavnog odbora, a Marija Puh za jednu od članica Izvršnog odbora. - Iznimno smo ponosni što smo bili domaćini ovog događanja. Ljudi su najveća snaga Hrvatske, a naša lista to dokazuje. Željeli smo ljudima predstaviti ljude s liste broj 2 jer upravo su oni naša buduća pomoć za ostvarenje europskih projekata - naglasila je saborska zastupnica Marija Puh.
U Krapinu su stigli gotovo svi kandidati s liste koji su se predstavili u nekoliko rečenica, a oni kojih nije bilo javili su se putem video linka. Valja spomenuti kako listu stranke za EU parlament čine Martina Binenfeld, Hrvoje Burić, Irena Cajner Mraović, Veljko Đorđević, Ljubo Jurčić, Jozo Milićević, Marijo Možnik, Jelena Pavičić Vukičević, Krešimir Rogina, Gordana Rusak, Davor Štern i Ana Vlahov.Okupljeni gosti uživali su u izvedbama limene glazbe Špoljari -Petrovsko, nastupu Radobojskih mažoretkinja te predstavi Dramske udruge Kaj iz Zaboka.


Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Na autocesti A6 Rijeka-Zagreb do 06:00 sati ujutro, zbog pregleda tunela, prekinut je promet od čvora Delnice do čvora Oštrovica u smjeru Rijeke. Obilazak je starom cestom (DC3). U smjeru Zagreba vozi se nesmetano. Kroz tunel Učka do 05:0...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program