Predstavljanje domaće turističke ponude austrijskom tržištu
U organizaciji Turističke zajednice Krapinsko-zagorske županije, 18. i 19. svibnja u austrijskom Salzburgu turističkim agencijama i predstavnicima medija predstavljena je turistička ponuda Turističkog Klastera središnje Hrvatske.
Na prezentaciji u Salzburgu uz Turističku zajednicu Krapinsko-zagorske županije, bili su prisutni i predstavnici turističke zajednice Zagrebačke županije, Varaždinske županije, Sisačko-Moslavačke županije i Bjelovarsko-Bilogorske županije te Karlovačke županije.
U ime svih župana i predsjednika Turističkih zajednica Klastera središnje Hrvatske, sudionicima poslovne radionice i prezentacije, obratio se župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, koji je istaknuo da je odluka o predstavljanju domaće turističke ponude austrijskom tržištu opravdana, s obzirom na kontinuirani porast dolazaka i ostvarenih noćenja austrijskih turista, posebno na području Krapinsko-zagorske županije, gdje je u prva 4 mjeseca 2015. godine ostvareno 43% više noćenja nego u istom razdoblju lani.
Prezentaciju je otvorio direktor predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Republici Austriji, Ranko Vlatković. Prije prezentacije održana je poslovna radionica u kojoj je 16 turističkih subjekata Klastera Središnje Hrvatske u direktnim kontaktima s agencijama, predstavilo svoje objekte i turističku ponudu te uspostavilo direktne kontakte, a nakon toga je za novinare i uzvanike održana i prezentacija Klastera, koju je održao Ernest Svažić.
Nakon poslovne radionice i prezentacije, šef kuhinje Termi Jezerčica, Ivica Žulj i Zdravko Semenski, kuhar iz agroturizma "Majsecov mlin" pripremili su za sudionike gastro-zagorsku bajku, dok su se za potpuni eno-gastro doživljaj pobrinuli najpoznatiji vinari s područja Krapinsko-zagorske županije, Vinarija Micak, Vinarija Bolfan, Vinarija Vuglec Breg i Vinarija Sever. Za glazbeni ugođaj pobrinuo se zagorski glazbenik Tomislav Goluban.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
