POZITIVNI TRENDOVI SE NASTAVLJAJU: 50% manje novooboljelih i 44% manje hospitaliziranih u tjedan dana
Na drugom mjestu smo u Hrvatskoj, ispred nas je samo Istarska županija, rekla je Petek
U tijeku je konferencija za medije Stožera civilne zaštite KZŽ. Zamjenica župana koja obavlja dužnost načelnika Stožera Jasna Petek izvjestila je da se svi pozitivni trendovi nastavljaju. - U 7 dana imali smo 14 novooboljelih. Jučer su na području županije bila 24 aktivna slučlaja, a 23 osobe u samoizolaciji. Na 100.000 stanovnika imamo 11 novooboljelih, a 24 prije 7 dana, što je pad veći od 50 posto u tjedan dana. Na drugom mjestu smo u Hrvatskoj, ispred nas je samo Istarska županija – rekla je Petek.
U OB Zabok na liječenju je 6 osoba, a jedna na respiratoru. Prošli petak bilo je na bolničkom liječenju 12 COVID pozitivnih pacijenata, dakle pad hospitaliziranih je veći od 44 posto u tjedan dana. Na žalost, imamo 1 preminulu osobu u proteklih 7 dana. Postotak pozitivnih testiova u tjedan dana je 1,4 posto, odnosno 7 pozitivnih na 498 negativnih nalaza.
- Možemo biti zadovoljni ovim trendovima, otvaramo se, organiziraju se manifestacije, nadam se da ćemo odgovornim ponašanjem ove trendove nastaviti – rekla je Petek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Neki će primiti neočekivani poziv, a drugima su danas ključni detalji
Naš poznati profesor preminuo tijekom planinarenja
Zagorski trećeligaši u gostima, svi četveroligaši doma
Optužnica za naručeno ubojstvo mladog para u Zagrebu bivšem vojniku još uvijek nije potvrđena
U Zaboku akcija darivanja krvi. Božidar dao krv 84. put
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
