Povijesni trenutak – prvi Zagorec na pozornici legendarnog festivala u Beogradu!
Glazbena scena regije ove godine dobiva poseban trenutak za pamćenje – Marko Vukes, iz Marije Bistrice, pjevač snažnog vokala i autentičnog izraza, upisuje se u povijest kao prvi Zagorec koji će nastupiti na Beogradskom proleću!
Na ovogodišnjem izdanju festivala, koje se održava 24. travnja 2025. u MTS dvorani u Beogradu, Vukes će premijerno izvesti svoju pjesmu “Hrabrost” – moćnu i emotivnu glazbenu priču koju sam potpisuje kao autor glazbe. Tekst pjesme napisala je Nevena Vukes, a za aranžman je zaslužan Luka Kovačić. Pjesmu izdaje Hit Records.
Interes za festival bio je ogroman – na natječaj je pristiglo više od 200 pjesama i izvođača, a u konkurenciju je odabrano samo 18, među kojima se našao i Marko.
Beogradsko proleće, koje se održava još od 1961. godine, ima dugu tradiciju i značajno mjesto u povijesti glazbe ovih prostora. Na njegovoj pozornici nastupali su velikani poput Kiće Slabinca s pjesmom “Zbog jedne divne crne žene”, Tereze Kesovije, Toni Cetinskog, Vanne, Marka Tolje… A sada, niz nastavlja – Zagorec.
Markov autentičan, topao i prodoran glas, u kombinaciji s emocionalnom snagom pjesme, čini njegov nastup jednim od najiščekivanijih. Ovo će ujedno biti i njegov prvi nastup pred beogradskom publikom, čime dodatno zaokružuje svoj glazbeni iskorak.
Festival će se prenositi uživo na televiziji, a točan kanal bit će objavljen uskoro.
Ne propustite 24. travnja u 20:00 sati – večer kad glazba prelazi granice, a hrabrost staje pred reflektore.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Podignuta optužnica protiv Zagorca koji je vozio suprugu na Hitnu, a nije joj smio ni blizu
HOO žestoko 'opalio' po Šimuniću: 'Kombijem ćemo mu iskrcati desetke tisuća stranica u Oroslavje'
Svi pričaju o ovoj zgradi koja se gradi u srcu Zagorja
Preminuo poznati Zagorec: 'Počivali u miru, profesore!'
Tragedija na Uskrs: jedna osoba poginula, druga završila u bolnici
Neočekivani novčani dobitak donosi veliko olakšanje za 3 znaka horoskopa 13. travnja – konačno mogu riješiti sve svoje dugove!
Župljani u šoku! Ukraden je kip blažene Djevice Marije
Veliko puknuće cijevi izazvalo probleme: 'Pod vodom nam je cijela ulica'
Velika promjena za vozače: Jedna vrsta vozila morat će imati ugrađen novi uređaj!
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
