Povećati broj tvrtki koje izvoze u Kinu
Krapinsko-zagorsku županiju danas je posjetio veleposlanik Narodne Republike Kine u Republici Hrvatskoj Nj.E. Qi Qianjina.
Nakon što je posjetio Zabok, kasnije tijekom dana u Krapini su ga ugostili župan Željko Kolar sa svojim suradnicima i gradonačelnik Grada Krapine, ujedno i saborski zastupnik Zoran Gregurović. Kao razlog ovog posjeta navedena je mogućnost produbljivanja suradnje kroz gospodarstvo i turizam.
Veleposlanik je kazao kako su kroz prijateljski razgovor zaključili da Krapinsko-zagorska županija i Narodna Republika Kina imaju mnogo mogućnosti za poboljšanje suradnje, kroz investicije i turizam te da je njihova politika ohrabriti kineske korporacije za investiranje na području Krapinsko-zagorske županije.
Gradonačelnik Krapine i saborski zastupnik Zoran Gregurović je istaknuo kako mu je posebno zadovoljstvo što je veleposlanik posjetio Krapinu i Krapinsko-zagorsku županiju te su mu mogli prezentirali i grad i županiju, njihovu bogatu povijest, kulturu, turizam i gospodarstvo. ''Kina je svjetski gigant, najveće svjetsko tržište i da se samo onaj mali dio prelije na nas i da se uspostavi suradnja, za nas bi to bila velika stvar'' – dodao je Gregurović.
Župan Željko Kolar naglasio je kako dvadesetak zagorskih tvrtki uvozi robu iz Kine dok ih samo četiri u Kinu izvozi i kako je to jedna od glavnih točaka o kojima se treba nastaviti razgovarati kako bi se taj broj povećao. ''Krapinsko-zagorska županija na kineskom tržištu može konkurirati kvalitetom svojih proizvoda, iako ne i količinom koja je potrebna da bi se zadovoljile potrebe kineskog tržišta, no kada gledamo veličinu Kine, tko to uopće može. Treba razgovarati o onim nišama gdje možemo surađivati i vjerujem da smo danas zaključili koje su nam početne pozicije – kazao je Kolar dodavši kako su veleposlaniku predstavili platformu Invest in Zagorje preko koje kineski gospodarstvenici mogu dobiti informacije o mogućnostima investiranja u Zagorju.
Nakon službenog sastanka, župan Kolar je zajedno s gradonačelnikom Gregurovićem i veleposlanikom Qianjina obišao izložbu “Jedan pojas, jedan put” u Muzeju krapinskih neandertalaca na kojoj je izloženo 50 fotografija kineskih autora, a koju je otvorio veleposlanik.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
