Povećanje broja mladih roda u Krapinsko-zagorskoj županiji
Najveći broj mladih roda zabilježen je od 2013. godine.
Četvrtu godinu za redom Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode KZŽ provodi prebrojavanje bijelih roda na području Krapinsko - zagorske županije sastavljeno od aktivnosti koje su uključivale prebrojavanje postojećih gnijezda bijelih roda, prebrojavanje mladih u gnijezdima te mjerenje uspješnosti gniježđenja.
Prebrojavanje se provodilo u dvije faze. U prvoj fazi između 20. travnja i 20. svibnja sakupljali su se podaci o lokacijama gnijezda i opći podaci o samom gnijezdu, dok u drugoj fazi između 15. lipnja i 10. srpnja bilježila se uspješnost gniježđenja u svim gnijezdima.
Ove godine u Krapinsko - zagorskoj županiji utvrđeno je uspješno gniježđenje na 4 lokacije u Zlatar Bistrici, Zlataru, Poznanovcu i Svetom Križu Začretju. Nakon što dvije godine za redom rode koje gnijezde u Svetom Križu Začretju nisu imale mlade iz nepoznatih razloga, Javnu ustanovu su obradovale tri mlade rode u njihovom gnijezdu, a najviše ih je iznenadio par roda u Zlataru koji ima 4 mlade rode. - Ove godine zabilježili smo najveći broj mladih roda od 2013. godine. Nadamo se kako će se taj trend i dalje nastaviti – kažu u Javnoj ustanovi za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode KZŽ.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policija pretresla kuću 31-godišnjaka u Zagorju: Poznati prvi detalji
Vijeće odlučilo: Grad Pregrada izlazi iz Zagorske javne vatrogasne postrojbe
Stravična nesreća: Mladić autom sletio s ceste, bori se za život
Ekstremi pred nama: U Hrvatskoj temperature idu i do 43 °C
[FOTO] Što piše na poljskom jeziku na Brdu ukazanja? Na kipu istaknut i broj 1242
3. kolovoza donosi veliki preokret: Ova 3 horoskopska znaka dobit će novac i riješiti sve svoje probleme
Dio vozača u Hrvatskoj uskoro očekuju promjene: Stiže novi pravilnik, evo svih detalja
Nova pravila na snazi: Vozačka dozvola seli na mobitel – evo što će biti s karticom koju danas nosite u novčaniku
Od 5. kolovoza novac pada s neba: Dva znaka konačno pune novčanike i sreća ih ne zaobilazi
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
