POTVRĐENO JE: U Loboru je poginuo Irac Craig Breen
Kao što smo pisali ovdje, u Loboru se danas na treningu za WRC Croatia Rally 2023. dogodila tragedija. Naime, došlo je do izlijetanja posade iz Hyundai teama. Nažalost vozač je smrtno stradao.
U međuvremenu je potvrđeno da se radi o irskom vozaču Craigu Breenu, koji je i lani nastupio u Zagorju, tada u M-Sport Ford World Rally teamu. Osovjio je 4. mjesto lani, a u ukupnom je poretku završio na 7. mjestu. Ove je sezona nakon tri utrke držao 6. mjesto
Craig Breen je bio irski vozač, a vozio je za WRC Hyundai tim. On je sin Raya Breena, državnog prvaka Irske u reliju. Karijeru je započeo u kartingu, a od 2009. godine se posvetio reliju.
2011. godine je stigao WRC akademiju, osvojivši naslov u Fiesti R2 nakon pobjeda u Njemačkoj i Britaniji, a iduće sezone je osvojio SWRC naslov u Fiesti S2000 nakon četiri pobjede u kategoriji.
2016. godine je dobio priliku natjecati se na najvišoj razini WRC-a, vozeći Citroen DS 3 WRC na odabranim stazama za Abu Dhabi Total World Rally Team. Tu je priliku sjajno iskoristio, posebno u Finskoj gdje je osvojio izvanredno treće mjesto.
Nagrađen je tvorničkim ugovorom za Citroen i osigurao je najbolji plasman u karijeri – drugo mjesto u Švedskoj 2018. godine, ali je izgubio mjesto u momčadi na kraju sezone.
No kasnije opet dobio priliku i vozio WRC 1 te je opet postigao sjajne rezultate među kojima je i onaj prošle godine u Hrvatskoj. Nažalost, u Hrvatskoj je i izgubio život.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Potres u Hrvatskoj uznemirio građane: 'Zvučalo je strašno... kuća je jako podrhtavala'
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Općini Zlatar Bistrici dodijeljeno 30.601,93 € za uređenje groblja u Lovrečanu
Poljoprivrednici suočeni s ozbiljnim problemom: ‘’Stanje je postalo neodrživo’
Nesreća: Udario djevojčicu (11) na pješačkom prijelazu pa pobjegao
Važan korak za Zlatar: Potpisan ugovor za rekonstrukciju nogometnog igrališta
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
