Potpisan sporazum o suradnji u organizaciji Zagorskog gospodarskog zbora
U prostorima Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije danas je potpisan Sporazum o zajedničkoj suradnji u organizaciji, suorganizaciji i operativnoj organizaciji 21. Zagorskog gospodarskog zbora
U prostorima Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije danas je potpisan Sporazum o zajedničkoj suradnji u organizaciji, suorganizaciji i operativnoj organizaciji 21. Zagorskog gospodarskog zbora između Krapinsko-zagorske županije, Obrtničke komore, HGK Županijske komore Krapina, Grada Krapine i operativnog partnera Radija Kaj.
Ovogodišnji se Zbor održava od 12. do 14.rujna u Krapini, a prigodom današnjeg svečanog potpisivanja Sporazuma župan Željko Kolar naglasio je nastavak izvrsne suradnje sa svim partnerima te napomenuo kako je za zagorske gospodarstvenike ova godina posebna, prvenstveno zbog velikog tržišta Europske unije kojoj sada pripadamo.
Župan je izrazio uvjerenje da će Zagorski gospodarski zbor i ove godine pokazati najbolje što imamo te naglasio kako velika konkurencija jedinstvenog europskog tržišta neće biti prepreka, imajući u vidu kvalitetu naših proizvoda i usluga te dobru pripremljenost za nove uvjete.
Pozitivni trendovi gospodarstva na području naše županije ohrabruju – od veljače je broj nezaposlenih u padu, izvoz bilježi rast od 12 posto, a uvoz se smanjuje. Dakako, naglasio je župan, imamo još puno prostora za rast i razvoj, uz činjenicu da gospodarska kretanja i ulaganja trebaju pratiti i banke na odgovarajući način, kao i svi dionici uključeni u administraciju koja mora biti pojednostavljena.
Gospodarstvo treba poduprijeti na sve načine, složila se i tajnica HGK Županijske komore Krapina Sanja Mihovilić koja je također izrazila zadovoljstvo odličnim partnerskim odnosom svih potpisnika Sporazuma. Naglasila je kako oko 25 posto prihoda zagorskih gospodarstvenika čini izvoz, a članstvo u Europskoj uniji nedvojbeno osigurava lakši protok roba i usluga.
Zadovoljstvo suradnjom i zajedničkim projektom izrazili su i predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Davor Pleško, kao i gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović koji su napomenuli i važnost operativnog partnera, Radija Kaj, odnosno medijske promocije Zbora, veće posjećenosti, a time i konkretnih poslovnih suradnji.
Prethodni članak
Sljedeći članak
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati i ugledni zagorski svećenik!
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
[VIDEO] Zagorec Mario oduševio u finalu Supertalenta! Evo kako je izgledao njegov nastup
TUŽNA VIJEST: Preminuo je jedan od najvećih glazbenih legendi svih vremena
DHMZ objavio prognozu za blagdane: Stižu snijeg, mećava, kiša i pljuskovi s grmljavinom
Povlači se omiljena vrsta morskih plodova: 'Vratite ih u trgovine'
Izgorjela obiteljska kuća u Budinščini. Policija objavila uzrok požara
Belina blagdane pretvara u djela: donacije onima kojima je pomoć najpotrebnija
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
