Potpisan sporazum o suradnji na razvoju širokopojasnog interneta
Na projektu zajednički sudjeluju Grad Zlatar i općine Konjščina, Hraščina i Budinščina, a nositelj projekta je Grad Zlatar
Gradonačelnica Grada Zlatara Jasenka Auguštan – Pentek i načelnik Općine Konjščina Mirko Krznar potpisali su danas Sporazum o suradnji na projektu razvoja infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja, prihvatljivog za financiranje iz EU fondova.
Natječaj za sufinanciranje izvedbe infrastrukture širokopojasnog pristupa najavljen je za kraj 2017. godine, s mogućnošću prijave u srpnju 2018. godine. Do tada je potrebno provesti propisanu proceduru pripreme i odobrenja projekta prema Planu razvoja širokopojasne infrastrukture i postupak javne nabave za odabir privatnog operatera. Cilj postupka dodjele sredstava je financiranje razvoja mreža sljedeće generacije (NGA) u NGA bijelim područjima, za infrastrukturna i tehnološka rješenja kojima se može pružati brzi i ultrabrzi pristup (više od 30 Mbit/s – 100 Mbit/s).
Na projektu zajednički sudjeluju Općina Konjščina, Općina Hraščina i Općina Budinščina te Grad Zlatar, koji je i nositelj projekta.
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Rukometaši se čuli s Thompsonom: Žele da im pjeva na dočeku u Zagrebu
Prvi tjedan veljače donosi sreću i izobilje ovim znakovima
Vesela “Ekipa z placa” predstavila Zagorje na dječjem karnevalu u Opatiji
Cilj je prvo mjesto i plasman u III. NL-centar
Prioritet je povratak ozlijeđenih igrača
Kuglačice Frozy Zaboka dobile derbi za „zelenim stolom“
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
