Poslodavci su prijavili 578 potreba za radnicima, najviše u prerađivačkoj industriji i obrazovanju
Krajem siječnja u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Krapina registrirano je 2.305 osoba
Foto: ilustracija
Krajem siječnja u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Krapina registrirano je 2.305 osoba. U usporedbi sa prosincem 2019. broj nezaposlenih povećao se za 2,2% ili 50 osoba, a u odnosu na siječanj 2019. godine broj nezaposlenih manji je za 11,1% ili 288 osoba. U usporedbi s istim mjesecom 2019. godine, evidentirana je nezaposlenost smanjena u svim ispostavama osim u ispostavi Zlatar, gdje je za rast za 6,2%. Iz evidencije nezaposlenih izašle 323 osobe (1,2% manje nego u siječnju 2019. godine). Od toga je zaposleno 208 osoba, i to: 199 osoba (95,7%) na temelju zasnivanja radnog odnosa i 9 osoba (4,3%) na temelju drugih poslovnih aktivnosti (zapošljavanje prema posebnim propisima, registriranje trgovačkog društva, obrta, ugovor o djelu, itd.). Novoprijavljene su 373 nezaposlene osobe (18,4% manje nego u siječnju 2019. godine), i to: 270 osoba izravno iz radnog odnosa (72,4%), 3 osobe iz drugih posl. aktivnosti (0,8%), 13 osoba iz redovitoga školovanja (3,5%), te 87 osoba iz neaktivnosti (23,3%). S obzirom na djelatnost prethodnog zaposlenja, izravno iz radnog odnosa najviše je osoba došlo iz prerađivačke industrije i građevinarstva.
U siječnju 2020. godine 719 nezaposlenih osoba ili 31,2% od ukupnog broja nezaposlenih koristilo je novčanu naknadu. U mjesecu siječnju 2020. godine poslodavci su prijavili 578 potreba za radnicima što je za 214,1% više nego u prethodnom mjesecu, te za 25,7% više u odnosu na isti mjesec 2019. godine. Najviše slobodnih radnih mjesta prijavljeno je u prerađivačkoj industriji i obrazovanju.
Najtraženija zanimanja u siječnju 2020. g. bila su: prodavač/prodavačica (42), konobar/konobarica (26), šivač/šivačica (26), čistač/čistačica (21), radnik/radnica na proizvodnoj liniji (18), stolar/stolarica (16), odgojitelj/odgojiteljica predškolske djece (13), zidar/zidarka (12), medicinska sestra/medicinski tehničar (11), bravar/bravarica (11), vozač/vozačica teretnog vozila (11), rukovatelj/rukovateljica građevinskim strojevima (11), doktor/doktorica opće medicine (10), zavarivač/zavarivačica (10),
Tijekom siječnja 2020. godine u mjere aktivne politike zapošljavanja iz nadležnosti Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje novouključeno je 10 osoba, i to 4 muškaraca (40,0%) i 6 žena (60,0%). Novouključene osobe u siječnju 2020. godine obuhvaćene su mjerama: Potpore za zapošljavanje 6 osoba (60,0%), Potpore za samozapošljavanje 3 osobe (30,0%), te Potpore za očuvanje radnih mjesta 1 osoba (10,0%). U programima aktivne politike zapošljavanja na početku mjeseca aktivna su bila 923 korisnika. Tijekom mjeseca novouključeno je 10 osoba, a istodobno je iz mjera izašlo 55 osoba. Tako je na kraju siječnja 2020. godine broj aktivnih korisnika mjera 878.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Posljednji ispraćaj Antuna Jurine u utorak u 15 sati
[VIDEO] Teška prometna nesreća: Troje ljudi ozlijeđeno, stigao helikopter!
Preminuo popularni hrvatski glazbenik (62). Oprostio se i Thompson: 'Napustio nas je veliki čovjek'
Stručnjakinja tvrdi: Ove će namirnice prve poskupjeti zbog goriva
Šef Porezne uprave o greškama s porezom: 'Mi se ispričavamo, sve ćemo riješiti'
Vlada objavila nove cijene goriva! Sutra stupaju na snagu
Šest nesreća u Zagorju za vikend. Jedna osoba teško ozlijeđena
Unatoč obnovi i pritiscima, SB Krapinske Toplice bilježe rekordne rezultate i jačaju tim
Tribina ''Žene koje pokreću Zagorje; snaga žena u javnom životu'' u Mariji Bistrici
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
