POLITIČARI NA NOGAMA: 'U Hrvatsku se ''kuga'' uvozi iz žarišta iz Srbije i Republike Srpske'
Pojava afričke svinjske kuge na području Osječko-baranjske županije ozbiljno je uznemirila ondašnje stanovništvo, a na noge podigla i lokalne političare.
Na to što je afrička svinjska kuga ponovno zahvatila svinjogojstvo u našoj zemlji s veoma ozbiljnim razmjerima koji ugrožavaju cijelu granu ovo značajnog dijela hrvatske poljoprivrede referirao se i poznati osječki političar, pravaš Anto Đapić, piše Dnevno.hr.
-Snažnim reakcijama ministra poljoprivrede Davida Vlajčića i županice Nataše Tramišak konačno se pogodilo u srž problema! Upozorenje nadležnim službama kako je nemoguće boriti se sa ovim problemom ako se ne iskorijeni ilegalno držanje svinja i promet suhomesnatim svinjskim proizvodima i živim svinjama dovodi do zaključka koji je javno iznio Ivan Penava” kako je moguće da se radi o specijalnom ratu protiv Hrvatske”! Svi znaju koliko sam kritičan prema Domovinskom pokretu i Penavi, ali ovaj put držim kako su apsolutno u pravu! - kaže Đapić koji smatra da stvari treba nazvati pravim imenom jer u Hrvatskoj nitko nema pravo ne poštivati pravila i zakone koje moraju provoditi svi građani.
‘Uvoze iz žarišta’
-Osobno uopće ne držim kako se pojava svinjske kuge u Jagodnjaku, Dalju, Tenji može svesti samo pod nazivnik neodgovornosti i šlamperaju nego imam pravo izraziti. jasnu sumnju kako se radi o namjeri! U Hrvatsku se ASK uvozi iz žarišta sa istoka iz Srbije i Republike Srpske! O tome se mora jasno progovoriti i poduzimati mjere! Pokušaj svaljivanje “krivice” samo na problem divljih svinja je skretanje pozornosti koji ne drži vodu jer divlje svinje nisu mogle imati nikakav kontakt sa farmom SOKOLOVAC koja ima najviše standarde bioosiguranja kakav propisuje Europska unija - tvrdi Đapić.
-Činjenica kako su mediji odmah, čak i preventivno napali ministra Vlajčića i pokušali ismijati Penavine izjavu govori kako su udarili u srž problema! Radikalno zaoštravanje režima na granici sa Srbijom i RS, ozbiljan operativni rad svih nadležnih službi u otkrivanju odgovornih za ovo stanje je preduvjet za spas hrvatskog svinjogojstva koje je iznimno ugroženo! Mjesta za tzv. političku korektnost nema! Problem i uzrok je identificiran! Mora se riješiti energično jer to iscrpljuje i ljude i državne financije - zaključuje Đapić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Teška nesreća: Maloljetnik bez kacige i vozačke sletio s motora, prevezen u bolnicu
Proslavite Dan državnosti u Tuhlju uz igre za klince i odrasle, dobru kapljicu i srneći gulaš
NE JEDITE: Poznati trgovački lanac hitno povlači povrće zbog štetne kemikalije
PREDIVNA VIJEST: U Zagorju proteklog tjedna rođene 23 bebe. Evo tko su i odakle njihove majke
Sudbina se mijenja 31. svibnja: Pun Mjesec otvara slavinu s novcem za 4 znaka, a jedan treba odmah uplatiti loto
[PROGNOZA VREMENA] Sve toplije
Užas u Kini. U eksploziji u rudniku ugljena poginula 82 rudara
Blagdan svete Jelene obilježen misnim slavljem i obnovom bračnih zavjeta
Ovom znaku horoskopa život se totalno mijenja u lipnju: Astrolozi tvrde da stiže razdoblje kakvo nije imao godinama
Zagorec KR zasluženo slavio protiv Vrapča i potvrdio drugo mjesto
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
