Policija i lovci održali sastanak o "Sigurnosti u lovu i sprječavanje protuzakonitog lova"
Održan je sastanak predstavnika Lovačkog saveza i predstavnika Policijske uprave vezan uz provođenje aktivnosti preventivnog projekta "Sigurnost u lovu i sprječavanje protuzakonitog lova"...
Danas, 19. studenog u Policijskoj upravi krapinsko-zagorske održan je koordinativni sastanak predstavnika Lovačkog saveza Krapinsko-zagorske županije i predstavnika Policijske uprave krapinsko-zagorske, vezan uz provođenje aktivnosti preventivnog projekta "Sigurnost u lovu i sprječavanje protuzakonitog lova".
Ispred Lovačkog saveza Krapinsko-zagorske županije sastanku su prisustvovali predsjednik i tajnik Lovačkog saveza Krapinsko zagorske županije Ivica Halapir i Mario Vodolšak, a ispred Policijske uprave krapinsko-zagorske načelnik Policijske uprave Jakob Bukvić, Željko Sugnetić zamjenik načelnika, Marijan Grmovšek voditelj Odsjeka za sigurnost cestovnog prometa i Željko Lež policijski službenika za nadzor i planiranje - za prevenciju.
Projekt "Sigurnost u lovu i sprječavanja protuzakonitog lova", zajednički provode Lovački savez Krapinsko-zagorske županije i Policijska uprava krapinsko-zagorska s ciljem podizanja razine sigurnosti prilikom rukovanja vatrenim oružjem i sigurnosti u lovištima, usmjerene na prevenciju stradavanja u lovu, kao i sprječavanja protuzakonitog lova i ostalih protupravnih ponašanja iz domene lovstva.
U sklopu projekta do sada je od strane predstavnika Lovačkog saveza održano pet predavanja u cilju upoznavanja sa propisima i dokumentacijom iz domene lovstva policijskim službenicima u okviru dopunskog stručnog usavršavanja.
Isto tako provedena su tri zajednička inspekcijska nadzora lovaca prije početka lova u suradnji sa lovnim inspektorom Uprave za lovstvo Ministarstva poljoprivrede, a policijski službenik za prevenciju Policijske uprave održao je šest predavanja lovcima, po svim Lovnim uredima, Lovnog saveza Krapinsko-zagorske županije.
Na sastanku je istaknuta i problematika naleta vozila na divljač, te je u cilju smanjenja takvih prometnih nesreća predložen pilot projekt postavljanja "Eko zaštitnih uređaja", na prometnicama sa najviše naleta vozila na divljač u suradnji sa Krapinsko-zagorskom županijom i Županijskom upravom za ceste.
Također je dogovoren nastavak rada i aktivnosti na projektu "Sigurnost u lovu i sprječavanje protuzakonitog lova".
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tekućina koju bacate u odvod uklanja i najtvrdokorniji kamenac za nekoliko minuta
Sudarila se dva automobila. Četvero ljudi prevezeno u bolnicu
Zlatarski umirovljenici organizirali mini tečaj nordijskoga hodanja
Golema buktinja u susjedstvu, stigla i vojska: Radnici su evakuirani - 'Stanje je kritično'
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Fina ima važnu obavijest za dio građana: Počinje od idućeg tjedna, evo detalja!
3 znaka ulaze u najljepši period godine: Srpanj im donosi više sreće nego što su ikada mogli zamisliti
DHMZ podigao razine upozorenja: Crveni alarm za tri regije u Hrvatskoj
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
