Policija upozorava - nemojte postati dio crne statistike
Tijekom ove 2011. godine dogodile su se tri prometne nesreće u kojima su tri sudionika smrtno stradala.
Prometne nesreć
Tijekom ove 2011. godine dogodile su se tri prometne nesreće u kojima su tri sudionika smrtno stradala.
Prometne nesreće dogodile su se: dana 3. veljače 2011. godine u 19.30 sati u mjestu Družilovec - nalet osobnog automobila na pješaka, kojom prilikom je smrtno stradao pješak, dana 13. ožujka 2011. godine u 2.20 sati u mjestu Marija Bistrica, Stubička cesta - slijetanje osobnog automobila, smrtno stradao putnik u osobnom automobilu i dana 27. ožujka 2011. godine oko 3.05 sati u mjestu Dubrovčan, na Državnoj cesti D205 - slijetanje osobnog automobila, smrtno stradao vozač.
Sve tri prometne nesreće skrivili su vozači osobnih automobila, na način da nisu brzinu kretanja prilagodili stanju i uvjetima na cestama.
U navedenim nesrećama, dva počinitelja bili su mladi vozači (rođ. 1990. i 1992. godine).
U cilju smanjivanja broja najtežih prometnih nesreća koje se događaju zbog nepropisne ili neprilagođene brzine i u kojima sudjeluju mladi vozači, dajemo Vam slijedeće savjete:
- brzinu kretanja vozila prilagodite stanju i uvjetima na cesti, a naročito budite oprezni u vrijeme kada pada kiša (kod pojave kiše nakon dužeg sunčanog razdoblja cesta postaje skliska i tada se znatnije produžava zaustavni put);
- poštujte ograničenja brzine kretanja (zakonska ili ona postavljenim prometnim znakom);
- nemojte konzumirati alkoholna pića prije i tijekom vožnje;
- tijekom nepovoljnih vremenskih uvjeta izbjegavajte nagla kočenja, nagla ubrzanja i nagla okretanja upravljača;
- prilikom vožnje u koloni držite dovoljan razmak između vozila;
- obavezno koristite sigurnosni pojas;
- pobrinite se za adekvatan smještaj djece u vozilu;
- bez obzira na žurbu, nemojte ulaziti u rizična pretjecanja;
- ako ste mladi vozač ne smijete upravljati osobnim automobilom čija snaga motora prelazi 75kW, ne smijete upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu imate alkohola, a na cesti ne smijete upravljati vozilom brzinom većom od 80 km/h, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km/h i na autocesti brzinom većom od 120 km/h.
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Dojava o bombi u zagrebačkom Gradskom poglavarstvu: 'Tomašević neće dočekati jutro'
Juventus Training camp Croatia - Hum na Sutli
Veliki obrat! Doček ipak na Trgu u 18 sati, Vlada sve preuzela
Zimski let zlatarskih lastavica
Dva požara u Zagorju. Policija otkrila uzroke
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
