Policajci uhvaćeni u krivolovu: Umjesto da su pazili na migrante, oni su ubijali srne
Nekoliko dana prije obilježavanja 30. godišnjice osnivanja četiri pripadnika Specijalne jedinice policije BATT Split "prisilno" su premješteni na druga radna mjesta jer je istraga pokazala kako su sudjelovali u krivolovu.
Naime, na području Gorskog kotara splitski specijalni policajci su već duže vrijeme raspoređeni na kontroli granice, a trojica specijalaca će idućih šest mjeseci raditi kao "obični" policajci u ispostavi granične policije u Imotskom, a jedan je završio u 1. policijskoj postaji u Splitu.
Zašto su privremeno izbačeni iz elitne postrojbe?
Lovočuvar lovišta na području ogulinskog kraja primijetio je tragove krvi kod naselja Jasenak, također uočio je nedostatak divljači, a vidio je i tragove vozila. Posumnjao je na krivolov i na policajce jer jedino oni idu u takva zabačena područja te tamo dolaze vozilima. Neslužbeno, utvrdio je da je u krivolovu odstrijeljeno pet srna i jedan srndać. Čak je i na jednom druženju, na kojem su bili i lokalni policijski šerifi, upozorio na krivolov i kako bi to mogli biti neki njihovi djelatnici s namjerom da ih upozori jer čine veliku štetu, prenosi portal Vijesti.hr.
Nije podnio kaznenu prijavu, samo je tražio da se policajce upozori, a vijest je stigla i do Zapovjedništva specijalne policije MUP-a. Na teren je poslana unutarnja kontrola te je ispitala grupu od šest, sedam policajaca koji su se čvrsto držali priče da nemaju pojma o čemu se radi. U sklopu istrage poslani su na poligraf, ali nisu svi pristali na to. Njih četvorica, od kojih su trojica dugogodišnji iskusni pripadnici Specijalne policije i među kojima je bio i njihov rukovoditelj, nisu pristali na poligrafsko testiranje.
Nisu podignute prijave
Zbog tog razloga kaznene prijave nisu podignute, ali ni one prekršajne. Po zakonu, kazneno se odgovara kaznom zatvora do godinu dana samo onda ako je netko lovio divljač u vrijeme lovostaja ili ako je lovio divljač bez položenog lovačkog ispita. Sve ostalo spada pod prekršaj.
Sumnja je ipak ostala, iako je istraga provedena, pa je odlučeno da se specijalce "disciplinira" tako da idućih pola godine odrade ne kao dio elite nego kao, kolokvijalno rečeno, "prašinari". "Možemo potvrditi da smo bili upoznati s informacijom o kojoj govorite i glavni ravnatelj policije je odmah po saznanju naložio obavljanje izvanrednog nadzora kako bi se utvrdile sve činjenice. Što se tiče premještaja navedenih djelatnika, radi se o privremenom premještaju zbog potreba službe", javljaju iz MUP-a, a prenosi portal Vijesti.hr.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Dostavljač dizao desnicu, vrijeđao i prijetio prosvjednicima na skupu molitelja u Zagrebu: 'J**at ćemo vam mamu'
Novi detalji stravične pucnjave: Sve je počelo u poznatom kafiću, otkriven povod
[FOTO I VIDEO] Više stotina Zagoraca danas hodočastilo na Trsat uz limenu glazbu
Danas počinju ''Dani folklora i zabave Laz 2026.''
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
