Polaznici Visoke dočasničke izobrazbe posjetili Županijsku palaču
Polaznici Visoke dočasničke izobrazbe, predvođeni voditeljima izobrazbe Vladom Derdićem i Zoranom Svetićem, posjetili su Županijsku palaču u Varaždinu, gdje ih je prigodnim riječima pozdravio župan Varaždinske županije Anđelko Stričak. Župan Stričak istaknuo je kako polaznici svih naraštaja već tradicionalno posjećuju Varaždinsku županiju te se upoznaju s njezinim razvojnim projektima, ali i bogatom poviješću te domoljubnim nasljeđem.
- Hrvatska je danas članica najprestižnijih međunarodnih asocijacija poput Europske unije i NATO-a, no uvijek je važno da se prisjećamo naših korijena i Domovinskog rata, koji je temelj moderne hrvatske države. Drago mi je što polaznici Visoke dočasničke izobrazbe, uz usvajanje vrhunskih znanja i vještina prema NATO standardima, njeguju vrijednosti profesionalizma, zajedništva i međusobnog poštovanja – istaknuo je župan Stričak.
Tijekom posjeta, polaznici su razgledali Centar za posjetitelje u pratnji direktora Turističke zajednice Varaždinske županije Gorana Mališa, te Županijsku palaču. Visoka dočasnička izobrazba predstavlja četvrtu i najvišu razinu slijedno-rastuće izobrazbe dočasnika, operativno-strategijske razine i međugranskog karaktera. Program se temelji na ciljevima oružanih snaga, hrvatskim vojnim normama, važećim standardima te NATO smjernicama i publikacijama. U nastavni plan i program uključena su i iskustva iz dosadašnjeg školovanja, spoznaje s međunarodnih vojnih institucija, kao i iskustva iz Domovinskog rata te rada dočasnika u međunarodnom okruženju. Ovaj 24. naraštaj pohađa ukupno devetero polaznika – među kojima je šestero pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske te po jedan polaznik iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Sjeverne Makedonije. U pratnji polaznika bili su i članovi Udruge veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ Mirko Bočkaj i Stjepan Stovrag.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: Teška nesreća u Zagorju! Dvije osobe odvezene u OB Zabok, cesta zatvorena
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati i ugledni zagorski svećenik!
Izgorjela obiteljska kuća u Budinščini. Policija objavila uzrok požara
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
UŽAS U NAŠEM KRAJU: Muškarcu odgrizao dio prsta - 'Ubit ću tebe i tvoju obitelj'
Muškarac instalirao aplikaciju na mobitel pa ostao bez 100.000 eura. Policija istražuje slučaj
TRAGEDIJA: U teškoj prometnoj nesreći poginuo vozač
Kazne idu i do 2.000 eura: Policija upozorava na stroga pravila u blagdansko vrijeme
Prijem za Varaždinca s europskom medaljom u plivanju
Velike promjene čekaju vozače: Jedna novost stvarat će probleme
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
