Pokrenuta online peticija za dvosmjerni promet preko mosta Bračak
Radovi na klizištu kod Bračka još nisu počeli
Građani su očito preuzeli stvar u svoje ruke jer im je strpljenja dosta. Iako je cesta, odnosno ulaz i izlaz na brzu cestu kod Bračka zatvoren još 13. veljače radi sanacije klizišta, od radova nema još ništa. Od kad je vozačima onemogućen ulaz i izlaz s brze ceste, moraju koristiti duže pravce, jer se kroz stari most Bračak može samo u jednom smjeru.
Predugo sve skupa traje, stoga je pokrenuta online peticija kojom se zahtjeva omogućavanje dvosmjernog prometa na Mostu Bračak ili izgradnja pomoćnog mosta pokraj mosta Bračak.
Peticija se upućuje Županiji i Županijskim cestama da omoguće dvosmjerno prometovanje na mostu Bračak i time omoguće stanovnicima Oroslavja, Stubičkih Toplica, Donje Stubice i ostalih okolnim mjestima brži pristup bolnici zabočkoj bolnici. Pokretač peticije je Mirela Đunđek Bačani.
Podsjetimo, od 13. veljače, tada su iz Hrvatskih cesta rekli samo na tri mjeseca, zatvoren je ulaz i izlaz na brzu cestu kod Bračka.
Zadnji odgovor od Hrvatskih cesta (23. lipnja) na naš upit o početku radova, rečeno nam je da je poslana odluka o odabiru izvođača i da ako ne bude žalbe da će se sklopiti ugovor. Novosti ni radova nema. Jučer smo ponovno poslali upit. Čekamo novi odgovor.
Još uvijek je obilazni pravac državna cesta DC14 - čvor Bedekovčine - spojne ceste do županijske ceste ŽC 2264 – županijska cesta ŽC 2264 - Špičkovina - Dubrava Zabočka - Bračak, u oba smjera, a neki i svjesno krše prometne propise i voze u zabranjenom smjeru i tako se izlažu opasnosti.
Peticiju možete potpisati OVDJE
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Hrvatska pošta ima važnu obavijest za građane: 'Ispričavamo se svim korisnicima'
Liječnici otkrili istinu o svinjskoj masti: ‘Ljudi su u zabludi’
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Netko u Zagorju upravo osvojio ogroman novac na Lotu. Evo gdje je uplaćen listić
Pobjeda Toplica u pet setova
Dramatična završnica: Hrvatska pobijedila Island i osvojila europsku broncu!
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Hitna intervencija: HGSS-ovci spašavali osobu koja je doživjeli srčani udar
Pobjeda U 11 kategorije
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
