POHVALNO: Goranka Horjan predsjednica Europskog muzejskog foruma
Upravni odbor (Board of Trustees) Europskog muzejskog foruma je na svom godišnjem sastanku održanom u National Museums of Liverpool u Liverpoolu, izabrao Goranku Horjan za svoju novu predsjednicu.
Ravnateljica Muzeja Hrvatskog zagorja Goranka Horjan ima zapaženu međunarodnu karijeru zahvaljujući podršci velikog broja uglednih svjetskih muzealaca koji su je izabrali na rukovodeća mjesta u europskim i svjetskim muzejskim organizacijama. Europski muzejski forum djeluje pod pokroviteljstvom Vijeća Europe, a svake godine organizira izbore za prestižnu nagradu EMYA (European Museum of the Year Award).
Goranka Horjan je dugogodišnja članica Svjetske muzejske organizacije ICOM sa sjedištem u Parizu pri UNESCO-u, a
Zahvaljujući međunarodnim iskustvima i slijedeći primjere dobre prakse Muzeji Hrvatskog zagorja su danas jedan od najposjećenijih muzeja u Hrvatskoj, a u njihovom sastavu djeluju Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini, Muzej „Staro selo“ u Kumrovcu, Dvor Veliki Tabor u Desiniću, Muzej seljačkih buna u Gornjoj Stubici i Galerija Antuna Augustinčića u Klanjcu.
Projekti Muzeja su među prvima u Hrvatskoj dobili potpore iz pretpristupnih fondova EU, a upravo je Goranka Horjan idejna autorica projekta CRAFTATTRACT koji je prepoznat kao regionalni model te je nakon podrške EU implementiran u okviru incijative Foruma slavenskih kultura.
Pored međunarodnih, Goranka Horjan je kao ravnateljica ovog kompleksno ustrojenog muzeja primila i čitav niz nacionalnih nagrada i priznanja za rad ustanove kojoj je na čelu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Veliki uspjeh: Hrvatska u finalu Eurosonga nakon napete polufinalne večeri!
Preokret 20. svibnja mijenja sve: 3 znaka rješavaju obiteljski problem i dobivaju neočekivan novac!
Teška nesreća: Autom sletio na gradilište, vozač prevezen u Opću bolnicu
Liječnici OB Zabok završili dvije prestižne edukacije iz laparoskopske kirurgije hijatalnih hernija
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
