Poglavarstvo zadovoljno radom zdravstvenih ustanova
Predstavnici zdravstvenih ustanova s područja Krapinsko-zagorske županije jučer su na sjednici Županijskog poglavarstva
Predstavnici zdravstvenih ustanova s područja Krapinsko-zagorske županije jučer su na sjednici Županijskog poglavarstva podnijeli izvješća o poslovanju u prvom kvartalu ove godine.
Opća bolnica Zabok poslovala je s gubitkom od milijun i 900 tisuća kuna, gubitak bilježi i Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice i to u iznosu od milijun i 471 tisuću kuna, dok su ostale ustanove pozitivno poslovale.
Unatoč tome, Poglavarstvo je zadovoljno ukupnim poslovanjem, jer je izražene gubitke uzrokovalo uglavnom povećanje plaća djelatnika, a ono je ujedno i nezamjetno u odnosu na zdravstvene ustanove u drugim županijama.
Bolnice u Zaboku i Krapinskim Toplicama do kraja bi godine trebale doći barem na pozitivnu nulu, a to će se postići daljnjom provedbom mjera štednje i racionalizacije, a kako je rekao član Poglavarstva zadužen za zdravstvo dr. Ivan Šantek, štednja je preporučljiva u svim oblicima osim ukoliko utječe direktno na pacijente.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zaboravljeni trikovi za hlađenje doma: Ovako su to radile naše bake
Uskoro važna akcija u Zagorju: upućen apel građanima, očekuje se njihov odaziv
Očistite zagorjelo dno tave bez ribanja: Dodajte 2 sastojka i pustite da odrade svoje
Povlači se lijek protiv bolova koji mnogi koriste: U Hrvatskoj nema odgovarajuće zamjene
Vlada daje do 15.000 eura za kupnju automobila: Evo tko ima pravo na potporu
DHMZ: Stiže fronta s pljuskovima i grmljavinom, evo gdje će najviše osvježiti
Od raka do razvoja djece: Specijalistica otkrila kako kemikalije otpada u Gospiću utječu na zdravlje
Žena (35) koja je u smrt odvela sebe i još dvojicu nije imala vozačku. Svo troje imalo je policijski dosje
Velike promjene od rujna: brojne hrvatske građane čekaju novosti, evo svih detalja
Vatrogasci upozoravaju Zagorce: Ovo nikako nemojte raditi tijekom ovih vrućina, posljedice mogu biti ozbiljne
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
