Plenković: "Ova Vlada ne tolerira revizionizam i ustaštvo"
Jedna je osoba uhićena, vezano uz incident u Splitu
Predsjednik Vlade Andrej Plenković na izvanrednoj konferenciji za medije govorio je o upadu grupe muškaraca u prostorije Gradskog kotara Blatine-Škrape, gdje se sinoć u organizaciji Srpskog kulturnog društva "Prosvjeta" održavao program Dana srpske kulture, piše Index.
Riječ je o članovima koji su iz Novog Sada stigli u Split kako bi sudjelovali u programu kojeg je organiziralo Srpsko kulturno vijeće Prosvjeta. Lokalni mediji neslužbeno navode da su mladići članovi navijačke skupine Torcida, a navodno su bili odjeveni u crne majice, te uzvikivali "Za dom spremni".
Plenković je na početku rekao da se radi o "nemilom incidentu" u kojem su "očito sudjelovali članovi navijačke skupine".
"U Hrvatskoj nema mjesta zakonu ulice", rekao je i dodao da ovakav čin nema veze sa zaštitom digniteta rata i branitelja.
Manjine u Hrvatskoj imaju osigurana svoja prava i one od početka podržavaju aktualnu Vladu, rekao je.
Ova vlada ne tolerira revizionizam i ustaštvo i odbacuje takve optužbe, rekao je Plenković. Kaže da je siguran da će počinitelji biti kažnjeni.
Oporba se mjesecima ne miče od Drugog svjetskog rata, povijesnog revizionizma i ustaštva, rekao je Plenković i dodao da odbacuje optužbe na svoj i račun svoje vlade.
"Domoljublje - da, Domovinski rat - da. Sve ono što izlazi izvan tih okvira, to ne", rekao je Plenković.
Policija je angažirana na identificiranju počinitelja, rekao je Plenković i dodao da je stotinjak osoba sudjelovalo u incidentu. Jedna osoba je identificirana i uhićena, rekao je, prenosi Index.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
