Pjesnikinja iz Bedekovčine promovirat će knjigu poezije u Gavelli
U srijedu, 4. prosinca 2024. godine u kazalištu Gavella održat će se velika promocija devet knjiga koje je u upečatljivoj, šarenoj ediciji MM objavila izdavačka kuća MeandarMedia. Riječ je o jednoj knjizi proze te osam knjiga poezije hrvatskih i stranih autora, među kojima je i Kristina Špiranec, pjesnikinja iz Bedekovčine.
U programu će sudjelovati Kristina Špiranec, Ivan Žanetić, Vanda Mikšić, Dragan Jurak, Ana Dević, Branko Čegec, Miroslav Mićanović i Tvrtko Vuković. Tekstove će čitati Sara Stanić i Enes Vejzović, a program će voditi književnica i novinarka Sanja Baković.
Kristina Špiranec pjesnikinja je, književna kritičarka, lektorica te članica povjerenstva različitih književnih manifestacija u Krapinsko-zagorskoj županiji, a ovom prigodom predstavit će se njena druga knjiga pjesama koja nosi naslov Iza srca, grad kupina. Riječ je o pjesničkoj zbirci koja predstavlja geografsko i simboličko putovanje urbanim i ruralnim prostorima, putovanje kroz koje se potražuju nove mogućnosti identiteta i svijesti, ljubavi i ženske slobode.
Književna kritičarka Andrijana Kos Lajtman poeziju Kristine Špiranec opisuje sljedećim riječima: Špiranec je ovom drugom knjigom, zrelijom, staloženijom i slojevitijom, ne samo potvrdila svoj pjesnički razvoj nego i kreirala poprilično autohton pjesnički svijet u kojem je doista ugodno prebivati. A to mi se, moram priznati iz pozicije čitateljice, već dosta dugo nije dogodilo – osjećaj da si u tekstu kao u vlastitoj imaginarnoj kući, da ti je ugodno, toplo i sigurno, a istodobno dovoljno neizvjesno i uzbudljivo. Pa se i žuriš i ne žuriš s čitanjem, hrliš prema kraju, ali sa snažnim porivom za vraćanjem.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Drama na gradilištu: Radnik teško ozlijeđen nakon pada s visine. Hitno odvezen u bolnicu
Radoboj zapalio treću adventsku svijeću
Zagorci, spasite nekome život: Darujte danas krv u Zlatar Bistrici
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Vremenska prognoza za Zagorje: Evo kad je moguća kiša
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
