Petoro novih članova Županijske skupštine
Na četvrtoj sjednici u Skupštinu Krapinsko-zagorske županije, nakon prisege, zbog mirovanja mandata dosadašnjih, ušlo
Na četvrtoj sjednici u Skupštinu Krapinsko-zagorske županije, nakon prisege, zbog mirovanja mandata dosadašnjih, ušlo je petoro novih vijećnika.
Članovi Županijske skupštine postali su Nevenka Sinković, Ivan Kučkovečki, Zvonimir Berić, Bojan Podhraški i Stjepan Zorman. Vijećnici su osnovali 14 skupštinskih radnih tijela, odnosno odbora i povjerenstava te imenovali njihove predsjednike i zamjenike, a novoimenovani članovi Odbora za društvene djelatnosti i Odbora za financije i proračun odmah su održali polusatne sjednice, da bi zauzeli stajališta o točkama dnevnog reda iz svoje nadležnosti, informaciji o socijalnom stanju žitelja Krapinsko-zagorske županije, odnosno reviziji županijskog proračuna za prošlu godinu i njegovom izvršenju u prvom polugodištu ove godine, kada je ostvareno 38,8 milijuna kuna ili 34% planiranih prihoda.
U istom razdoblju izvršeni su rashodi u iznosu od 36% godišnjeg plana,pa je ostvaren manjak od 255.000 kuna. Obrazloženje za takvo stanje proračuna je u neredovitom priljevu decentraliziranih sredstava za osnovne i srednje škole, zdravstvene ustanove te centre za socijalnu skrb.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Ponedjeljak donosi promjene: Kome stiže novac, a kome ljubav?
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Pala čak 34 gola
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
