LJETNA GEOLOŠKA ŠKOLA: Petodnevno dječje istraživanje, učenje i druženje
I ovog ljeta održat će se Ljetna geološka škola u Muzeju krapinskih neandertalaca, 19. po redu
Muzej krapinskih neandertalaca svake godine organizira Ljetnu geološku školu. Ove se godina ona planira od 27. do 31. kolovoza, svakog dana od 10 do 12 sati. Ljetna geološka škola obuhvaća geološke i paleontološke radionice namijenjene djeci predškolske dobi i osnovnih škola. Program se odvija od 2000. godine, a u radionicama sudjeluje i preko 50 polaznika iz različitih dijelova Krapinsko - zagorske županije, Zagreba te ostalih krajeva Hrvatske.
Cilj programa je da se djeca na zanimljiv i zabavan način upoznaju s osnovama geologije i paleontologije, svijetom fosila, geološkom prošlošću Zemlje te životom krapinskog pračovjeka. Uz obilazak stalnog postava Muzeja i Nalazišta Hušnjakovo gdje se odvijaju igre u kojima se djeca uživljavaju u ulogu krapinskog pračovjeka, organiziraju se kreativne likovne radionice i modeliranje u glini, radionice prapovijesne izrade torbica i nakita, a osobito zanimljiv dio programa je rad na terenu gdje sudionici pomoću geološke opreme i alata istražuju stijene te pronalaze fosile i minerale.
Zanimljivo petodnevno istraživanje, učenje i druženje završava dodjelom diploma. Cijena po sudioniku je 30 kuna po danu ili 150 kuna za svih 5 dana. Svi zainteresirani mogu se prijaviti na tel. 049/371- 491 ili na [email protected].
Prethodni članak
Sljedeći članak
NIJE GOTOVO: Vraćaju se oblaci, jak vjetar, kiša i snijeg
FOTO i VIDEO IZ ZRAKA: Poplava kod Zaboka, voda ušla i u kuće
Drama na utakmici u Zagorju: Igrač helikopterom Hitne odvezen u Zagreb
Užas na obilaznici: Ograda prošla kroz auto, vozač mrtav. Još četvero ljudi ozlijeđeno
Nesvakidašnja scena u Zagorju: Vepar viđen usred dana: 'Ulazio nam je u vrtove'
Tri znaka horoskopa dobivaju neočekivanu uskrsnicu - otkrivaju astrolozi
Tragedija na makadamskom putu: Vozač poginuo na licu mjesta, slijedi očevid
Nebo nagrađuje dobrotu: 4 znaka od 5. travnja ulaze u život pun sreće i obilja
Zabok vodio 17 koševa u trećoj četvrtini pa na kraju izgubio utakmicu
Nova pobjeda Bedekovčine
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
