Pet gradova i općina udružili se u turističku zajednicu pod nazivom 'Srce Zagorja'
U toplicama Aquae Vivae potpisan je sporazum o turističkoj suradnji gradova Zaboka i Pregrade te općina Bedekovčina, Sveti Križ Začretje i Krapinske Toplice
Danas je u toplicama Aquae Vivae potpisan Sporazum o zajedničkoj suradnji za osnivanje nove turističke zajednice područja. Ta će Turistička zajednica nositi ime Srce Zagorja, a činit će je gradovi Zabok i Pregrada te Općine Krapinske Toplice, Sveti Križ Začretje i Bedekovčina. Sporazum su potpisali gradonačelnici i načelnici spomenutih gradova i općina, a sjedište Turističke zajednice bit će u Krapinskim Toplicama dok će prvi mandat predsjednika obnašati načelnik Krapinskih Toplica Ernest Svažić. – Ova je inicijativa zajedničkom druživanja pokrenuta prije nešto više od godinu dana, a realizacija se oduljila jer se najabljivalo da će legislativa onemogućiti udruživanj ovakvog tipa. Ipak, to se nije dogodilo pa smo mi odlučili konačno krenuti s radom – rekao je Svažić dodajući kako svih pet lokalnih čelnika smatra kako se udruživanjem puno više toga može postići nego da svaka jedinica lokalne samopurave djeluje sama.
Svažić je istaknuo kako im je u pripremi projekta mnogo pomogla i županijska Turistička zajednica kao i Ministarstvo turizma. Sudionici potpisivanja napomenuli su kako je cilj udruživanja u turističku zajednicu područja kreiranje jedinstvenog turističkog proizvoda temeljenog na zajedničkoj tradiciji i greografskoj povezanosti pet općina i gradova koje na geografskoj karti Hrvatskog zagorja tvore oblik srca te progresivniji razvitak destinacije Srce Zagorja. – Zajedno smo jači – složili su se načelnici i gradonačelnici.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Hrvatska pošta ima važnu obavijest za građane: 'Ispričavamo se svim korisnicima'
Netko u Zagorju upravo osvojio ogroman novac na Lotu. Evo gdje je uplaćen listić
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Evo tko sve u 2026. mora po novu osobnu iskaznicu i kakve kazne prijete za kašnjenje
Mlada tehničarka u poljoprivrednoj apoteci po istragom! Prisvojila si preko 100 tisuća eura
Sa zapada nam stiže velika promjena vremena!
Crna večer u našem kraju: Jedna osoba izgubila život u teškoj prometnoj nesreći
U Noći muzeja otvorena izložba 'Hrvatska vatrogasna zajednica danas'
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
