PD „Husni“ uputili se u avanturu na Life od Mars na otoku Pagu – najljepšu trail stazu u Hrvatskoj
Planinarsko društvo „Husni“ iz Đurmanca organiziralo je veoma zanimljiv planinarski izlet na Life of Mars na otoku Pagu, koji slovi za najljepšu trail stazu u Hrvatskoj. Staza je duga oko 12 kilometara i vodi kroz jedan od najposebnijih krajolika u Hrvatskoj, s jedne strane su predivne plaže, a s druge strane 'surova' priroda i pogled na otok Pag i Velebit.
Za taj pothvat odlučilo se 42-oje članova PD „Husni“, a pridružili su im se i planinari PD „Kuna“ iz Pregrade. Svi su bili puni dojmova i takvo iskustvo bi itekako ponovili, rekao je predsjednik Planinarskog društva iz Đurmanca Nenad Belić.
-Krenuli smo iz mjesta Metajna i prešli na istočni dio prema Velebitskom kanalu. Prošli smo stazom kroz krševit teren do pješčane plaže Pag. Podijelili smo sve u dvije grupe, grupa A je zatim išla od plaže Slana na prvu hrvatsku morsku ferratu. Ferrata je jako atraktivna, dužine 100 metara i prolazi po stijeni iznad mora i spaja plažu Stana i RT Sušac. Grupa B je za to vrijeme odmarala, dok se grupa A nije vratila. Zatim smo svi zajedeno krenuli prema plažama Baritnici i Ručici i prošli kroz neobične stijene i kamene oblike, od kojih je najpoznatija penjačka stijena Stogaj – istaknuo je Belić.
Izlet nije bio previše težak, ali je zahtijevao dosta spremnosti hodanja po kamenitom tlu i snagu u rukama, a sve zajedno je bilo nekih 5 do 6 sati hoda, pojasnio je Belić i dodao kako je to bilo jedno jako lijepo iskustvo, u kojem su se super proveli. - Vrijeme je bilo idealno i svi su bili zadivljeni ljepotama Paga. Nakon odrađene staze bilo je vremena i za kupanje i svi su se kućama vratili puni dojmova – zaključio je predsjednik PD „Husni“.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Nebo nije zaboravilo njihovu dobrotu: Ova 3 znaka od 25. kolovoza čekaju sreća i obilje
Kraj teškim danima za 3 znaka: U rujnu ih čeka toliko sreće da će lebdjeti od radosti
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
