OVO JE KATAKLIZMA: Vatrogasni zapovjednik o požaru kod Skradina: Možemo očekivati svašta
Županijski vatrogasni zapovjednik Darko Dukić za RTL Danas govorio je o velikom požaru kod Skradina. Rekao je da je situacija na terenu jako teška. Od Rupe prema Plastovu je najteže.
"Trenutačna situacija je teška. Imamo kompleks borove šume koji je nepristupačan za zemaljske snage. Tu rade zračne snage. Sve što se događalo od jutra, vrlo brzo je zahvatilo površinu do nekih 600 hektara. Čeka nas dosta teška noć na području Plastova - Rupe, prema mjestu Dubravice i dat ćemo sve od sebe da zaustavimo vatru da se ne širi prema NP Krka", kazao je.
"Nitko nije evakuiran s prostora. Stanovništvo je u kućama i aktivno sudjeluje s vatrogascima u gašenje. Tijekom noći kada vatra bude blizu neka budu uz svoje kuće i pomažu nam u sanaciji te vatre. Neka čuvaju i mi ćemo voditi računa o tome. Nećemo nikakvu evakuaciju provoditi", kazao je Dukić.
Policija utvrđuje uzrok požara i na trenu su od jutra.
"Ovaj južni dio je dosta velik, teren nepristupačan, velika borova šuma i možemo očekivati svašta. Dat ćemo sve od sebe da ga pokušamo zaustaviti", kazao je.
"Ovo ti je kataklizma. Gori od Ićeva prema Bratiškovcima, jedan dio je ušao u selo i sad je tu blokirano", rekao je stanovnik Ićeva reporteru Dnevnika Nove TV.
Mještani su mogli samo promatrati smjer požara i nadati se najboljem.
"Vjetar je odveo požar od moje kuće, inače bi se zapalila u par sekundi. Ne bi to spasio nitko", ustvrdio je Mijo iz Skradina.
Vatrogasci su branili objekte u nekoliko navrata, a uskakali su i mještani.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Vrijeme danas i sutra donosi promjene koje bi vas mogle iznenaditi
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Ovu biljku zmije obožavaju, a mnogi je greškom sade pored kuće - odmah je uklonite!
Najsretnij broj ❤️: U Zagorju rođeno 13 beba! Evo tko su i odakle njihove mame
Načelnik Šplajt potpisao ugovor: Općina Kumrovec dobila još 240.000,00 eura
Uvedeno ograničenje na hrvatskim benzinskima, traži se reakcija vlade
Vikend prognoza: Prognostičar objavio kad možemo očekivati kišu u Zagorju
Brojni novi radovi: Danas bez struje čak 17 mjesta diljem Zagorja
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
