Ove subote Viteški turnir u Gornjoj Stubici
U subotu 13. lipnja od 13 sati u Muzeju seljačkih buna u Gornjoj Stubici možete provesti srednjovjekovni dan iz prošlosti
Kao u stara vremena, vitezovi će pokazati koliko su spretni s oružjem, a mi ćemo uživati u njihovim dvobojima na tlu, kojima će se pokušati dokazati pred djevom Jelenom koju utjelovljuje Sementa Rajhard.
Posjetitelji će biti u prilici obići srednjovjekovni sajam i opskrbiti se zanimljivim proizvodima, a cijeli dan mogu se razgledati vojni logori različitih viteških udruga. Osim što ćete uživati u njihovim živopisnim odorama, pokazati će vam svoje umijeće u baratanju srednjovjekovnim oružjem, a također ćete sami moći pokušati gađati lukom i strijelom te baratati mačevima. Naravno, nije se zaboravilo da svi ne vole oružje.
Cijelo popodne ćete uživati u srednjovjekovnoj glazbi i plesu, kojema se možete i pridružiti. Najmlađi mogu uživati u srednjovjekovnim igrama, školama mačevanja i predstavama. Svake godine posebnu pozornost privlače različiti atraktivni programi s vatrom. Dobru prihvaćenost Turnir duguje raznovrsnom programu namijenjenom svim dobnim skupinama.
Gornjostubički Viteški turnir prvi je započeo tradiciju u Hrvatskoj koju je vidjelo kroz 14 sezona nešto više od 40 000 posjetitelja. Ovdje će na svoje doći kako mladi, tako i obitelji s djecom, oni malo stariji koji bi se rado prisjetili nekih prošlih vremena. Ulaz je slobodan za sve posjetitelje.
Program počinje od 13 sati, a glavni dio programa od 16 sati kroz borbu za Jelenino srce i u 17 sati slobodne srednjovjekovne borbe, atraktivne slobodne borbe sa srednjovjekovnim oružjem gdje je dozvoljeno sve osim uboda mačem.
To je ujedno i najzanimljiviji oblik mačevanja i vjerna simulacija viteške borbe pod punim oklopima koja nije unaprijed koreografirana. Iskoristite priliku: iskoračite na jedan dan iz užurbanosti 21. stoljeća u tajanstveni svijet srednjega vijeka.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Kreću radovi na uređenju dječjeg igrališta kod Dječjeg vrtića Bedekovčina
Ovaj pas zadnji spašen iz horora na Učki, uhićena partnerica poginulog muškarca
Dođite na Dan otvorenih vrata Zlatarske tržnice i upoznajte se s ključnim projektima Grada
Obavijest Agencije: Još samo dva dana za prijavu za priuštivi najam u Zagorju
Odgađa se 17. Sajam pri Starom gradu u Konjščini
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
