Prethodni članak
Sljedeći članak

Ove godine u zagorskim školama čak 18 superodlikaša s prosjekom 5.0 kroz sve četiri godine školovanja

Krapinsko – zagorska županija superodlikašima dodjeljuje nagradu od 2000 kuna


U Srednjoj školi Krapina danas je održana podjela svjedodožbi učenicima i nagrađivanje maturanata SŠ Krapina, koji su sve razrede srednjoškolskog obrazovanja završili s prosjekom 5.0, a takvih je ove godine osam.

Ravnatelj SŠ Krapina Ivica Rozijan rekao je da je još jedna generacija s uspjehom dovedena do kraja svog srednjoškolskog obrazovanja. – To je168 učenika, s kojima ćemo se tradicionalno proveseliti te zahvaliti i učenicima i njihovim roditeljima što su nam pružili mogućnost da njihovoj djeci pružimo šansu da u svojem najturbulentnijem vremenu odrastanja i obrazovanja budu upravo u našoj školi i da s uspjehom završe obrazovanje – rekao je ravnatelj te dodao da se dijeli nekoliko kategorija nagrada. -Tu su učenici koji su sve 4 godine imali prosjek 5.0, njih je 8,zatim učenici koji su sve četiri godine završili s odličnim uspjehom, njih 13 te određeni broj učenika koji su sudjelovali na natjecanjima, smotrama i susretima, zatim u promociji kulturne i javne djelatnosti škole. Ukupno imamo 64 učenika za nagrade. Zadovoljni smo, znamo kakve su bile zadnje dvije godine, no to se nije puno odrazilo na lošiji uspjeh naših učenika, to je samo dokaz kontinuiteta i žilavosti rada u gimnazijskim i strukovnim programima u SŠ Krapina – zaključio je Rozijan.

Zamjenica župana Jasna Petek rekla je da je ovo prilika da se izrazi velika zahvalnost i čestitke svim učenicima koji su s velikim uspjehom završili svoje srednjoškolsko obrazovanje. - Nije jednostavno kroz sve razrede srednje škole postići odličan uspjeh, a kada je to odličan iz svih predmeta, to znači veliki trud, zalaganje i ljubav prema znanju i školi ili prema struci. U svakom slučaju, ove godine kao nikada do sada od kada dodjeljujemo ove nagrade, takvih je učenika 18. Jako smo ponosni što je taj broj iz godine u godinu sve veći. To znači da su naše škole kvalitetne, u njima rade kvalitetni učitelji i profesori i učenici u njima zaista imaju mogućnost i priliku sve svoje potencijale iskoristiti i postići ovako lijepe i velike uspjehe – rekla je Petek. Krapinsko – zagorska županija superodlikašima dodjeljuje nagradu od 2000 kuna.

Sve razrede s s 5.0 prošlo je 8 maturantica i maturanata SŠ Krapina, 3 u Gimnaziji A.G. Matoša u Zaboku i SŠ Oroslavje, 2 u ŠUDIGO –u, i po 1 u SŠ Pregrada i Zlatar. Ove godine je još jedna zanimljivost da je jedna vrlo vrijedna učenica završila dvije srednje škole i u obje srednje škole je postigla 5.0 uspjeh. Završila je srednju glazbenu školu u ŠUDIGO – u Zabok i završila je Gimnazija u Zaboku. Svima velike čestitke i puno uspjeha na državnoj maturi, u odabiru fakulteta svima koji nastavljaju studij i puno sreće onima koji izlaze na tržište rada – poručila je zamjenica župana.

 

 

 

 

 

 

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program