Otac izvučen iz smrskanog auta:' Vidio sam slike auta na što sliči, nisam svjestan da smo uspjeli preživjeti to'
Snimka je to koja je obišla svijet
Josip i Leon Hodak sada su dobro, ipak, novogodišnju noć neće provesti zajedno, zbog zadobivenih ozljeda otac je hospitaliziran u zagrebačkom KBC-u Rebro. Posjetila ga je Ruža Ištuk, novinarka HRT-a.
- Vidio sam slike auta na što sliči, nisam svjestan da smo uspjeli preživjeti to. Htio bih zahvaliti ponajprije svima u Petrinji koji su nam došli pomoći. Vatrogascima i svima što su nas izvukli tako brzo, stvarno ljudi od srca vam hvala na svemu od mene i mog Leona, rekao je Josip Hodak za Dnevnik HTV-a.
S četverogodišnjim sinom Leonom, išao je kaže provjeriti stanje u gradu i što je sa zgradom u kojoj je supruga naslijedila stan. Potres ih je zarobio u autu.
- Okrenuo sam se samo prema djetetu i legao sam, povukao ga k sebi i legao preko njega. Stislo nas je, nisam mogao do zraka doći, kaže. Leon je dobro, s mamom je kod rodbine u Zagrebu. Tridesetpetogodišnji Josip pridružit će im se čim iziđe iz bolnice.
- S desne strane imam od petog do desetog rebra slomljeno, s lijeve od devetog do jedanaestog, kaže Josip.
Rebra su slomljena i njegovu bolničkom cimeru poštaru Siniši iz Petrinje. Njegov auto zatrpale su ruševine školske zgrade. - Nisam vjerovao da ću izdržati. Prva pomisao je bila, zašto ja, druga je bila ovo je kraj, kaže Siniša Kadečka.
Kraj je na sreću izbjegao i arhitekt Vladimir koji je s kolegama pregledavao potkrovlje stare kuće u Petrinji. Grunulo je. Mislili smo da će proći jer kao drugi udar je uvijek slabiji od prvog, međutim ovo nije prestajalo. Treslo je i treslo... I onda se počelo sve rušiti na nas. Zatrpalo nas je onak fino, rekao je Vladimir Ževrnja za HTV.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
