Osnovana Radna grupe za rješavanje problema željezničko-cestovnih prijelaza
S obzirom da je većina od ukupnog broja željezničko-cestovnih prijelaza na području županije označena samo prometnim zna
S obzirom da je većina od ukupnog broja željezničko-cestovnih prijelaza na području županije označena samo prometnim znakom Krapinsko-zagorska županija, u cilju povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu, inicirala je sastanak sa predstavnicima HŽ-a na kojem je dogovoreno osnivanje Radne grupe.
Na prvoj sjednici Radne grupe za redefiniranje prioriteta rješavanja željezničko-cestovnih prijelaza na području Krapinsko-zagorske županije, u sastavu: Željko Horvat-voditelj Radne grupe ispred KZŽ, Marijan Boršo ispred HŽ-a, Krešimir Futivić ispred Hrvatskih cesta, Josip Kartelo ispred ŽUC-a KZŽ i Zlatko Svrtan ispred PU krapinsko-zagorske, raspravljano je o načinu rada i dinamici obilaska željezničko-cestovnih prijelaza na području županije.
Dogovoreno je da će već slijedeći tjedan članovi Radne grupe započeti sa obilaskom prijelaza na državnim, županijskim i lokalnim cestama na pruzi Zaprešić – Čakovec, počevši od Velikog Trgovišća do granice sa Varaždinskom županijom. Nakon obilaska navedene dionice pruge, kontinuirano će se izvršiti obilazak, odnosno pregled svih željezničko-cestovnih prijelaza na ostalim prugama koje su u funkciji.
Na nerazvrstanim cestama će uz članove Radne grupe u izlascima na terenu sudjelovati i predstavnici jedinica lokalne samouprave. Nakon obilaska svih prijelaza, Radna grupa predložiti će rješavanje prioritetnih prijelaza, a o čemu u prvom redu skrb trebaju voditi Hrvatske željeznice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
