Oroslavski gljivari povodom Dana grada pripremili rižoto s gljivama i održali predavanje kroz izložbu fotografija gljiva
Program se nastavlja i sutra, svetom misom na Veliku Gospu u 11 sati te podjelom graha i bučnice nakom mise
U bogati program kojega su tijekom cijeloga tjedna povodom Dana grada Oroslavja pripremile oroslavske udruge i institucije uključilo se i Gljivarsko društvo Maglen.
Oroslavski su gljivari predstavili svoju udrugu i djelovanje, a oko njihovog se kotla jučer okupilo mnoštvo posjetitelja. Zamirisao im je rižoto s desetak vrsta gljiva koje su pripremali.
Njihov je član Krunoslav Drempetić za sve znatiželjnike održao predavanje o gljivama. Obzirom da u ovom periodu zbog kiše gljiva po šumama nema, članovi GD Maglen priredili su izložbu gljiva kroz fotografije njihova člana Mladena Ormuža.
Upravo preko fotografija koje vrlo vjerno prikazuju vrste gljiva i njihova staništa u našim šumama, okupljeni su učili o jestivim i otrovnim gljivama i njihovim kvalitetama, a njihovu su veselu radnu jedinicu u Parku Vranyczany posjetile i kostimirane grofice koje su šetale parkom i tako oživjele nekadašnje slike kada su ovaj oroslavski park krasile krinoline grofica i razgovori grofova iz vremena Luja Vranyczanyja.
Događanja povodom Dana grada nastavljena su i danas raznim natjecanjima, sportskim događanjima i danima otvorenih vrata, a nastavljaju se i sutra, na blagdan Velike Gospe, kada svoj dan slavi oroslavska Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije. Sveta misa počinje u 11 sati, a nakon mise u 12.30 sati uslijedit će podjela graha i bučnice građankama i građanima Oroslavja u dvorištu crkve.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
U vodi u vrtiću otkrivena opasna bakterija Legionella
Karma vraća dug: 4 znaka do Nove godine dobivaju veliku životnu nagradu
Radoboj: U novu godinu s proračunom 'teškim' 4,6 milijuna eura
Odličan film stiže u Kino Regenerator: Dobio Zlatnu arenu za najbolji film, mušku glumu i kameru
PRIJETIO SUSJEDIMA SMRĆU: 'Ja sam Bog svemogući, pobit ću vas sve koje Hitler nije...'
[FOTO] Umjetnici i Tigrovi u akciji: Slike s likovnih kolonija prodane za kupnju važnog uređaja za zabočku bolnicu
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
