Oroslavčani s gradonačelnikom i novim župnikom obilježili Vincekovo
U organizaciji Udruge vinara i vinogradara 'Putar' iz Oroslavja ove se nedjelje obilježio početak vinogradarske godine, odnosno, Vincekovo. Uz članove udruge te goste iz susjednih i prijateljskih udruga, veseloj svečanosti prisustvovali su i oroslavski gradonačelnik Viktor Šimunić te župnik, vlč. Ivan Lastovčić.
Sama tradicionalna ceremonija, kakva priliči uz Vincekovo, a na kojoj se okupio popriličan broj gostiju, održala se u Lipovcu 'pri raspelu', u vinogradu i kod kleti Verice i Krešimira Grabušića, a vodio ju je oroslavski vjeroučitelj Željko.
Gradonačelnik Šimunić zahvalio je organizatorima što su ponovno pripremili ovaj veseli, ali i svečani događaj.
– Zahvaljujem Udruzi 'Putar', ali i Udruzi 'Hrvatska žena' Oroslavje, koji su u simbiozi organizirali ovaj fantastični događaj, kojim čuvaju našu zagorsku tradiciju. Oni to rade svake godine i naravno da će Grad Oroslavje podupirati njihove aktivnosti i ubuduće, u svim narednim godinama – rekao je gradonačelnik Viktor Šimunić.
.
.
.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
Požar probudio građane: Izgorjela poznata pizzeria, vatra se proširila do krova
TEŠKA NESREĆA: Vozač prešao u suprotnu traku i zabio se u drugi auto, tri osobe stradale
Velika promjena za kupce u trgovinama: Primjenjuju se nova pravila
[PROGNOZA] Božarov otkriva što nas očekuje u Zagorju danas i sutra
Prometna nesreća: Pješakinju udario auto, doznaju se detalji
Uvjerljivo je najgori horoskopski znak: Ima vrlo težak karakter i lošu narav
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
