Oluja uništila imanje obitelji Salaj, vlasnik je neutješan: "Šuti, trpi i radi"
Središnju Hrvatsku sinoć je zadesilo jako nevrijeme, zbog čega su vatrogasci diljem Bjelovarsko-bilogorske županije imali pune ruke posla. Oluja, nažalost, nije zaobišla ni Grabovnicu, gdje se nalazi imanje obitelji Salaj koje je već bilo u pripremi za ovogodišnju Božićnu čaroliju, koja godinama oduševljava posjetitelje, piše Index.
Voda je poplavila dio imanja, a iako se povukla, ostale su velike posljedice. Radnici saniraju veliku štetu.
Voda je odnijela šljunak sa staza, potrgala ograde, ostavila iza sebe blato, mulj i otpad. Neke staze su uništene pod naletom vode. No, kod Salajevih nema predaje. To dokazuju i fotografije članova obitelji s lopatama u rukama koji su već prionuli na čišćenje.
Pripreme za božićnu bajku su već počele, no sada će morati pričekati. "Poplavio se ovaj dio koji se trebao okititi, sad moramo čekati da se osuši jer je sloj blata oko pet centimetara", rekao je vlasnik imanja Zlatko Salaj. "A što mogu, šuti, trpi i radi... Nema plakanja", bio je razočaran Zlatko.
Podsjećamo, Božićna bajka obitelji Salaj je manifestacija koja se već 22 godine održava na imanju obitelji Salaj te je postala jedna od najvećih božićnih atrakcija u regiji.
"Osnivač Zlatko Salaj, sada u svojoj 80. godini, stvorio je ovo čarobno mjesto iz ljubavi prema blagdanima i sjećanju na vlastito djetinjstvo koje je bilo obilježeno siromaštvom. U suradnji sa svojom pokojnom suprugom Nadom, nadimka Jura, odlučio je 2001. godine okititi svoje imanje sa 70.000 lampica kako bi stvorio vlastitu božićnu čaroliju", priopćeno je prije.
Njihova strast i predanost brzo su privukle pažnju javnosti te se manifestacija postupno širila i postajala spektakularnija iz godine u godinu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kako da tijesto danima ostane meko i svježe: U brašno dodajte dva zaboravljena sastojka
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Tvoj datum rođenja otkriva što te čeka u 2026: Nekima stiže velika sreća, a jedan broj mora biti oprezan
STRAVA U ZAGORJU: Muškarac na krevetu smrtno stradao u požaru kuće
[FOTO I VIDEO] Stravičan požar u CIAKU: 'Gore opasne kemikalije, čuju se eksplozije'
Gdje su u Hrvatskoj najviše rasle plaće? Zagorske radnike odgovor bi mogao iznenaditi
TEŠKA NESREĆA: Auto završio na krovu. Ozlijeđene dvije osobe
Koordinator Marko Poslon: ''Rastemo iz dana u dan''
Pet novih pobjeda Bedekovčine u mini rukometu
Stigao nalaz. Evo kakva je situacija u Zaboku i okolici
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
