Održan 29. božićni koncert 'Radujte se narodi'
U prepunoj Crkvi svete Katarine na blagdan sv. Stjepana đakona je u Krapini održan 29. božićni koncert Radujte se narodi.
Nastupili su krapinski zborovi; mješoviti iz Crkve sv. Katarine i župne crkve sv. Nikole biskupa, te Zbor umirovljenika Gajev spomenek, zatim vokalni solist Ivan Benc, band mladih krapinske župe Gaudium Domini, Lana, Lorena i Ante Radak, članice Udruge Kirjales i glazbeni sastav Podvinčani.
Kao i proteklih godina izvođene su isključivo božićne skladbe i popijevke odgovarajuće crkvenom prostoru, a posjetitelji su uživali u repertoaru od onih najstarijih poput U to vrijeme godišta, Čestit svijetu, O, Isuse poljubljeni, preko prelijepih Cmreki v snegu spiju i Prva ju vura pa do novijih pjesama poput Vratite nam malog Isusa.
Sjajne interpertacije od najmlađih do najstarijih umjetnika, prekrasan ambijent nadaleko poznatih betlehemskih jaslica krapinskih franjevaca, odličan odaziv posjetitelja i više je nego dovoljan motiv organizatorima, Zajednici Bolji svijet i Franjevačkom samostanu Krapina u budućoj pripremi za jubilarni 30. božićni koncert Radujte se narodi slijedeće godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u ranim jutarnjim satima: Prijetio ženi pa bježao policiji. Pijan se na kraju zabio u ogradu
Zašto WC daska s vremenom postane labava: Ovaj problem riješit ćete za samo nekoliko minuta
Zagorje tuguje: Poginuo mladi vatrogasac i automobilist
Korov će uvenuti i neće se vraćati ako na njega stavite jedan kućanski predmet
Poznati detalji prometne nesreće u Zagorju u kojoj je smrtno stradao motociklist (33)
Šokantan prizor: Stablo palo na ljude, ozlijeđeno dvoje odraslih i dvoje djece
[VIDEO] Uklanjanje starih baraka kod OB Zabok ide prema planu: Radovi se nastavljaju i danas
Tužna vijest za hrvatsku znanost: Preminuo jedan od najpoznatijih hrvatskih fizičara i ugledni akademik
Prometna nesreća u Zagorju: Sudarila se dva auta, policija objavila detalje
Izbio požar u Zagorju: Vatrogasci hitno izašli na teren, intervencija još uvijek traje
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
