[ODLIČNA ORGANIZACIJA] Klanječka biciklijada okupila rekordnih 76 vozača
U sklopu kulturno – turističke manifestacije „Zahvala jeseni u Klanjcu 2019.“ u subotu 5. listopada po četvrti put održana je rekreativna biciklijada koja je postala je mjesto okupljanja i druženja biciklista iz svih krajeva Hrvatske i susjednih zemalja. Ruta povezuje Grad Klanjec te općine Tuhelj i Veliko Trgovišće (područje TZ Biser Zagorja), u njenoj organizaciji sudjeluje dvadesetak ljudi. Ovogodišnja biciklijada okupila je rekordan broj biciklista, njih 76, a i ruta je bila najduža do sad – 47 kilometara. Biciklijada je krenula točno u podne s glavnog klanječkog trga, spustila se kroz centar grada, a zatim kroz kanjon Sutle do Zelenjaka i po obroncima Cesarske gore krenula prema Tuhlju i Tuheljskim Toplicama.
Pola sata pauze uz piće, voće i kekse prošlo je za tren, a i sunce je zasjalo i nagradilo sve bicikliste za odvoženih prvih 18 km. Nastavljena je vožnja kroz Družilovec prema Velikom Trgovišću te natrag prema Tuheljskim Toplicama. Nakon nešto više od četiri sata vožnje biciklisti su se vratili na Trg Antuna Mihanovića gdje je kulturno – umjetnički program bio u punom jeku, a miris roštilja izmamio je osmjeh na lica svih biciklista. Druženje se nastavilo uz hranu, piće, razgovor, dobru atmosferu i zaključak da su organizatori i ove godine odradili dobar posao. - Ovim putem treba zahvaliti svima koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji biciklijade: gradu Klanjcu i TZ Biser Zagorje, glavnim organizatorima (Damiru, Denisu i Matiji), redarima (Tinu, Franji, Tomislavu, Mariju i još jednom Franji), medicinskoj pratnji (Goranu), pratnji autom (Hrvoju), policiji (Mirku i Nenadu), ugostiteljstvu Zelengaj i Termama Tuhelj, te volonterima zaduženima za hranu i piće (Tihomiru, Valentini, Miri, Sandri i Damiru). I za kraj, još jedno VELIKO HVALA svim biciklistima koji su sudjelovali u biciklijadi i podsjetnik da rezerviraju prvu subotu u listopadu i sljedeće godine za druženje u Klanjcu – poručili su organizatori.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Zagorski derbi pun uzbuđenja. Evo detalja
Bogati kulturni program počeo u Centru dr. Franjo Tuđman - ima za svakog ponešto!
Zasluženo slavlje Gaja nakon četiri uzastopna poraza
Dva mladića od 18 i 19 godina teško ozlijedili 26-godišnjaka ispred kafića
Svi pričaju o čudesnoj Zagorki: Umirovila se prije 12 godina, na godišnjem iz šale prijavila turnir i ušla u finale
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
