Od lovaca traži novac jer su srne pojele salatu na posjedu
Lovci iz Zlatar Bistrice kažu da nisu odgovorni za štetu jer su srne vlasništvo države. Mi ne možemo Marijanu Pavliši isplatiti novac za štetu, kažu lovc
Lovci iz Zlatar Bistrice kažu da nisu odgovorni za štetu jer su srne vlasništvo države. Mi ne možemo Marijanu Pavliši isplatiti novac za štetu, kažu lovci
Mogao je postaviti ogradu i strašila koja bi otjerala divljač. Mi lovci ne možemo stražariti i tjerati srne s posjeda, a niti Marijanu Pavliši isplatiti novac za počinjenu štetu, tvrdi Berislav Levar, predsjednik Lovačkog društva Šljuka, pišu 24sata.hr
Levar je Marijanu Pavliši (55) iz Veleškovca kod Zlatar Bistrice 17. prosinca dao i litru Repelenta, kemijskog sredstva koje odbija srne, te da je on to trebao postaviti.
- Došao sam na njivu i vidio tragove srna koje su mi počele brstiti salatu. Nazvao sam veterinara Levara, koji je ujedno i predsjednik LD-a Šljuka, a on mi je rekao da ne brinem jer ima kemijsko sredstvo koje će otjerati divljač pa će mi ga donijeti. No nije ga donio, a po noći su mi srne pojele 400 glavica salate - kazao nam je Marijan koji se godinama bavi uzgojem povrća, u čemu mu pomažu sinovi Tomislav (24) i Nikola (36).
Dodaje da je ponovno zvao Levara no ovaj je rekao da ima drugog posla. Nakon što je ostao bez salate, pozvao je policiju koja je napravila zapisnik.
- Od Lovačkog društva tražim naknadu štete ili ću ih tužiti - rekao je ogorčeni Marijan. Kaže da su srne pojele salatu jer su lovci postavili hranilicu za divljač 50 metara od zadnje kuće u selu, a blizu hranilice je i njegova njiva.
- Tom hranilicom su namamili divljač nama na njive i zbog toga ispaštamo - zaključuje Marijan. Levar kaže da su srne u vlasništvu države, a ne lovačkog društva.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Mlada vozačica izazvala kaos na benzinskoj postaji. Evo koliko je 'napuhala'
Potpisan ugovor: Još jedno važno ulaganje u sportsku infrastrukturu u Zlataru
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
