Od danas su u Hrvatskoj zabranjene petarde
Danas je na snagu stupila zabrana prodaje i korištenja petardi i redenika F2 i F3
Danas je na snagu stupila zabrana prodaje i korištenja petardi i redenika F2 i F3, a svi koji kod sebe još uvijek imaju neiskorištenu pirotehniku, mogu je vratiti na prodajna mjesta ili ju predati policiji, javlja 24sata
Ova je zabrana, poručuju iz udruge 'Prijatelji životinja', još važnija ako se osvrnemo na novogodišnji doček 2021. godine, tijekom kojega su brojni pojedinci u gradovima diljem Hrvatske, unatoč svim apelima, i dalje pucali i koristili pirotehniku.
MUP, kao i brojni drugi, apelirali su nekoliko dana prije novogodišnjeg dočeka da se građani suzdrže od korištenja pirotehnike u znak suosjećanja sa svima koji su stradali u nedavnom razornom potresu na Baniji, a koji je na sve građane ostavio teške psihičke posljedice i stres.
Osim toga, i brojni kućni ljubimci ovu su Novu godinu zbog petardi, pucnjeva i pirotehnike ponovno dočekali u strahu, a iz Udruge kažu kako je ovaj dan i zbog svih tih preplašenih životinja, kao i za sve stanovnike Republike Hrvatske, veoma značajan i velik.
Iz Udruge smatraju kako je ovo značajan korak da se Zakon o eksplozivnim tvarima u potpunosti ispravi u smjeru potpunog ograničenja uporabe pirotehnike koja je opasna kada se nađe u rukama građana, javlja 24sata.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kakva sreća. Evo kamo odlazi ogromni Eurojackpot
PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
Na kućne adrese stižu plave kuverte: Provjerite što bi trebali učiniti ako dobijete poštu
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Stravično priznanje: Hrvatica u Njemačkoj izbola partnera pa sama nazvala policiju – ‘Upravo sam ga usmrtila’
Novi detalji bizarne nesreće: Pijana im se zabila ravno u kuću, vlasnici - 'Nismo mogli doći k sebi'
„Klinci“ iz Ravnica očitali lekciju Gaju
Lijepe vijesti iz Klanjca: Kreće izgradnja dječjeg igrališta u Gredicama
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
