Od danas gay parovi imaju sva prava kao i muškarac i žena u braku
Gay parovi sklapanjem partnerstva dobivaju sva prava kao i muškarac i žena u braku osim onog na posvajanje djece. Inicijatori referenduma o braku žele osporiti Zakon
Zakon o životnom partnerstvu, koji istospolnim parovima omogućuje da pred matičarom sklope partnerstvo, od danas stupa na snagu. Očekuje se da će prva životna partnerstva u Hrvatskoj biti sklopljena u roku od mjesec dana, javlja HRT.
Gay parovi sklapanjem partnerstva dobivaju sva prava kao i muškarac i žena u braku osim onog na posvajanje djece.
Inicijatori referenduma o braku tvrde kako je ovo dokaz nedemokratskog načina vladanja i poduzet će sve pravne korake da ospore Zakon.
- Zakon je kratkoga vijeka ako ne održava uvjerenje tog naroda - rekao je Krešimir Planinić, voditelj pravnog tima "U ime obitelji".
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Hrvatska pošta ima važnu obavijest za građane: 'Ispričavamo se svim korisnicima'
Liječnici otkrili istinu o svinjskoj masti: ‘Ljudi su u zabludi’
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Netko u Zagorju upravo osvojio ogroman novac na Lotu. Evo gdje je uplaćen listić
Dramatična završnica: Hrvatska pobijedila Island i osvojila europsku broncu!
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Hitna intervencija: HGSS-ovci spašavali osobu koja je doživjeli srčani udar
Pobjeda U 11 kategorije
Ana uhvaćena pijana u vožnji: 'Bio je rođendan, pa sam udarila po rakiji'
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
